ZAPROSZENIE 16.03.2014

ZAPROSZENIE

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” ma zaszczyt zaprosić wszystkich Parafian na wyjątkowe zwiedzanie nową ścieżką tematyczną „Niebo pośród codzienności”. Pokazując zabytki sakralne zgromadzone na terenie skansenu, opowiemy Państwu jak przeżywali swoją wiarę mieszkańcy Górnego Śląska.POMÓŻ POLSKIM MISJONARZOM

W Wielkim Poście Kościół zachęca usilnie do jałmużny. Jedną z jej form jest zaoszczędzenie pieniędzy na lepszym pożywieniu, rozrywkach i przeznaczeniu ich na szlachetny cel. Wysłanie sms-a jest bardzo prostą, ale skuteczną formą wspierania misjonarzy. Dzięki tym, którzy wysłali sms-a w ubiegłym roku, udało się przekazać misjonarkom i misjonarzom 120 408 zł na realizację 6-ciu projektów.

Zachęcamy do wsparcia pracy duszpasterskiej polskich misjonarzy wysyłając sms-a o treści „MISJE” na numer 72032 (2,46 zł z VAT), w okresie Wielkiego Postu.

Dzięki tego rodzaju darczyńcom w 2014 roku możemy wesprzeć: projekt alfabetyzacji podstawowej w Tibga (Burkina Faso), budowę świetlicy dla dzieci ubogich i osieroconych w Ayos (Kamerun), zakup aparatu Reflotron Plus dla Ośrodka Zdrowia MUxima wa Jezu w Luandzie (Angola), wyposażenie przedszkola w Subukia (Kenia), wyposażenie sali komputerowej dla dzieci, ofiar terroryzmu w Chontabamba (Peru).