Wielkie Święto Wiary

Co 2 lub 3 lata młodzież z całego świata gromadzi się w jednym miejscu, by wraz z papieżem przeżywać Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) i wspólnie chwalić Chrystusa. Już za niecały rok to międzynarodowe spotkanie, zapoczątkowane przez świętego papieża Jana Pawła II w 1985 roku, odbędzie się w Krakowie.

Kraków – światowa stolica miłosierdzia
Myśl przewodnia tegorocznych ŚDM to „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Od czasu objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie, z Krakowa na cały Kościół Powszechny promieniuje iskra miłosierdzia. Stąd też gospodarzem ŚDM w 2016 r. będzie stolica Małopolski.
Młodzież z całego świata tuż po przyjeździe do Polski spotka się na tak zwanych „Dniach w diecezjach”. Przyjezdni będą mieli doskonałą okazję na poznanie naszego kraju. Dla wszystkich będzie to moment wzajemnej integracji, która jest nieodzownym elementem budowania wspólnoty. Już jako jedna wielka ŚDM-owa rodzina młodzi Polacy oraz wszyscy goście z zagranicy pojadą do Krakowa, by przeżywać wydarzenia centralne, których punktem kulminacyjnym będą spotkania z papieżem Franciszkiem w dniach 25-31 lipca 2016 roku.

Dlaczego moja parafia?
Święto młodych będzie miało ogromny wpływ na życie wspólnoty, która otworzy swoje drzwi na pielgrzymów przybywających do naszej diecezji z całego świata. Rodziny, które zechcą zakwaterować młodych w swoich domach na czas „Dni w Diecezji”, które będą trwały od 20-25 lipca 2016 r., powinny jedynie zaoferować miejsce do spania, a także przygotować śniadania na każdy dzień.

Dlaczego ja?
ŚDM będzie niepowtarzalną okazją doświadczenia żywego Kościoła, przeżycia czegoś wielkiego i pięknego. Poprzez swoje zaangażowanie będzie można dostrzec Jezusa Miłosiernego w drugim człowieku, co może radykalnie zmienić życie. Będzie to czas doznania szczególnej łaski, dzielenia się świadectwem, kulturą, gościnnością i serdecznością. Niewątpliwie okres ŚDM będzie dotykiem miłosierdzia każdej części naszego codziennego życia.

Nie można tego zmarnować, a więc przygotuj się, zaangażuj i włącz w dzieło Światowych Dni Młodzieży w swojej parafii!