WAKACYJNE INWESTYCJE W NASZEJ PARAFII

1. „NOWA”POSADZKA w KOŚCIELE

Posadzka, po której dziś stąpamy została zmieniona w 1956 r. – w czasie pierwszych szkód górniczych. Od tego czasu osiadła na niej warstwa brudu, którą trudno było już umyć. Dlatego podjąłem decyzję by odzyskać jej pierwotną postać. Jest to posadzka marmurowa. W miesiącu lipcu wykonane zostały wykonane następujące prace:
Marmur posadzki umyto nowoczesnymi środkami chemicznymi i zaimpregnowano –natryskowo – środkiem impregnującym najnowszej generacji na bazie krzemianów. Po wyschnięciu impregnat stanowi jednolitą całość z kamieniem – z marmurem. Czas działania impregnatu – 15 lat. Koszt to 4775, 00 zł.

2. KRZYŻ PRZY ULICY KRZYŻOWEJ
W tym tygodniu zakończy się renowacja przydrożnego, najstarszego krzyża u wyloty ulicy Krzyżowej. Mimo, że krzyż nie jest własnością Parafii, poczułem się w imieniu mieszkańców do odnowy zniszczonego przez czas, tego pięknego dla nas znaku. Po uzgodnieniu wszystkich procedur, zgody Konserwatora Zabytków, Krzyż odzyskuje swój blask. Koniec nastąpi w tym tygodniu.

3. KRZYŻ MISYJNY
Odnawiamy także, drewniany krzyż misyjny na placu kościelnym. Niestety drewno krzyża uległo zniszczeniu i niebezpiecznie nasiąknęło wilgocią. Krzyż obecnie jest osuszany, naprawiany i będzie pomalowany.
Dziękuję wszystkim, którzy na te cele składają swoje ofiary i te w kościele i te, który przelewacie na konto parafii.

Proboszcz Ks. Antoni Klemens