Tornister pełen uśmiechów

Caritas Polska pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów”, która rozpoczęła się 15 sierpnia i potrwa do 2 września jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży.

Równolegle w parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas będą wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Poza tym w parafiach będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas. Najpotrzebniejsze są: piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne.

Jak alarmuje UNICEF, ponad milion polskich dzieci nie ma dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. „W Polsce obserwujemy dziś rosnące bezrobocie i biedę. Widzą ją najlepiej wychowawcy w szkołach. Dlatego akcja „Tornister pełen Uśmiechów” jest konieczna. W ten sposób możemy przynajmniej częściowo zaradzić trudnej sytuacji. Ludzie ubodzy, biedni i potrzebujący są zawsze, dlatego ta akcja będzie co roku kontynuowana.

Parafia nasza zamówiła w Caritasie 30 plecaków szkolnych, które teraz trzeba wypełnić przyborami szkolnymi. Wyprawione w ten sposób tornistry trafią poprzez naszych katechetów do najbardziej potrzebujących uczniów naszej parafii.

Serdecznie zachęcamy więc parafian, by włączyli się podobnie jak w latach ubiegłych w akcję Caritas-u. Zechciejmy sprawić radość tym dzieciom, które otrzymają piękne tornistry wypełnione przyborami szkolnymi. Każde dziecko, które otrzyma taki tornister na pewno będzie promieniować uśmiechem.

Zakupione przybory prosimy przynosić do zakrystii lub na probostwo.