Ogłoszenie 20.10 – 27.10

NIEDZIELA (20.10) XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczęliśmy w Kościele 93. TYDZIEŃ MISYJNY pod hasłem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.

Dziś o godz. 10:30 papież Franciszek na placu św. Piotra w Watykanie odprawi Mszę św. z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji telewizyjnej.

Gościmy w naszej wspólnocie misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej. Dziękując za świadectwo posługi misjonarzy jego Zgromadzenia, otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Po Mszach św. będzie można nabyć kalendarz misyjny na rok 2020. Jest to historyczny kalendarz, bo przypada w 100. rocznicę obecności Misjonarzy Oblatów w Polsce. Dochód ze sprzedaży kalendarzy jest przeznaczony na działalność misyjną Zgromadzenia. Kolekta tego dnia na Misje Święte.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic Kruszcowej i Krótkiej.

Od dziś do soboty (26.10) w całej Polsce odbywa się jesienne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św. (dominicnates) i przystępujących do Komunii św. (communicnates).

Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

W PONIEDZIAŁEK (21.10)
Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

O godz. 17:00 w kancelarii kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ul. Opolskiej, które poprowadzi poniedziałkowa Grupa Modlitewna, a o godz. 18:45 w kościele spotkanie modlitewne.

O godz. 18:45 w salce nad zakrystią spotkanie Róży Rodziców.

We WTOREK (22.10)
Wspomnienie św. Jana Pawła II, jednego z największych papieży naszych czasów. Po Mszach św. i na zakończenie nabożeństwa różańcowego oddamy cześć jego relikwiom poprzez ich ucałowanie.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic: Ks. Ficka poprowadzi Katecheza dla Dorosłych.

O godz. 19:00 w salce nad zakrystią spotkanie w Szkole Modlitwy.

O godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

O godz. 19:00 w salkach obok probostwa Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie rozpoczną się katechezy (5) dla osób dorosłych przygotowawujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, które odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w piątek 22 listopada 2019 r.

W ŚRODĘ (23.10)
Wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera oraz wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa lwowskiego. W czasach I wojny światowej rozwijał kult NSPJ, ukazując ludziom nieskończoną miłość Boga, zdolną do przebaczenia i darowania wszystkich grzechów.

W tym dniu w naszym kościele przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy w kościele mieszkańców poszczególnych ulic w godzinach zaproponowanych według zaproponowanego planu w „Oremusie”.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Św. Józefa prowadzone przez Krąg Biblijny. O godz. 18:45 w kościele kolejny Krąg Biblijny.

W CZWARTEK (24.10)
Wspomnienie św. Antoniego Marii Claret, biskupa – założyciela zgromadzenia misjonarzy, poświęconego Niepokalanemu Sercu Maryi, zwanego Klaretynami.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Łagiewnickiej poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.

W godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

O godz.19.00 na probostwie odbędzie się Jesienna Sesja Rady Parafialnej.

W PIĄTEK (25.10)
Już na godz. 16:00 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie cztery części Różańca Świętego.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic: Stawowej i Kwiatowej poprowadzą ministranci.

W SOBOTĘ (26.10)
O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Katowickiej poprowadzi młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

UWAGA!!! Z soboty na niedzielę (z 26 na 27 października br.) nastąpi ZMIANA CZASU. Przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu.

W przyszłą niedzielę (27.10) XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe na które dziś szczególnie serdecznie zapraszamy mieszkańców ul. Mariańskiej. Poprowadzą je członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zadbajmy o uporządkowanie grobów naszych bliskich.
Prosimy o wyrzucanie śmieci tylko do pojemników do tego przeznaczonych. Segregacja pozwala na uporządkowanie odpadów i co najważniejsze na zmniejszenie kosztów wywozu, które przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych są co roku spore. Bardzo prosimy, aby liści, trawy i innych odpadów biodegradowalnych nie wrzucać do kontenerów.

Do dzisiejszego „Oremusa” dołączona jest kartka zaleckowa. Za wymienionych na niej zmarłych codziennie o godz. 7:30 i 17:30 od 1 listopada odmawiany będzie różaniec oraz odprawionych zostanie 30 Mszy św.

Do zapłacenie miesięcznej raty (15 000 zł) za remont wieży brakuje jeszcze 4900 zł. Uzbieraliśmy 10100 zł.

Rafał Świeca, ministrant i animator naszej parafii zaprasza na swój pierwszy wieczorek poetycki, zorganizowany z okazji wydania tomiku wierszy „Prosto z serca”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 28 października o 18:00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śl. w Katowicach.