Ogłoszenie 30.11 07.12

Niedziela (30.11)
Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, czyli adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą: dla dzieci w poniedziałki, wtorki, środy codziennie o godz. 18.00, w czwartki i piątki o 7.00, dla młodzieży w każdy piątek o godz. 19.00 w krypcie, a dla dorosłych w każdą sobotę o 7.00 w kościele. Zapraszamy do udziału w Roratach w miarę możliwości z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.
Niech też nie zabraknie w czasie Adwentu podejmowanych dobrowolnie umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym sklepiku i w kancelarii parafialnej.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

Dziś odwiedziny kolędowe od godz. 14.00 na ulicach:
I. Sąsiedzka 15-2, Tęczowa 21-7,
Opolska 22, Samarzewskiego 17-1
II. Mariańska 76-50 (domki),
Watoły 4-14 (domki,
Nowaka 1-10 (domki)
Opolska 3A-3

W poniedziałek (01.12)
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We wtorek (02.12)
Wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.

We środę (03.12)
Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – patrona misji i misjonarzy, marynarzy, orędownika w czasie zarazy i burz, nazywany największym misjonarzem świata. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach duchownych i świeckich. Każdy z nas jest zobowiązany do wypełnienia nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna, którą poprowadzi ks. Paweł KACZMARCZYK.

W tym dniu 79. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii Ks. Kanonik Jan SZEWCZYK, obecnie emerytowany proboszcz parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Polecamy go modlitwom parafian.

W czwartek (04.21)
Wspomnienie św. Barbary z Nikomedii, dziewicy i męczennicy – patronki archidiecezji katowickiej, a także górników, dobrej śmierci, architektów i więźniów, artylerzystów, marynarzy i murarzy.

O godz. 8.00 Msza św. w intencji wszystkich górników naszej parafii, zarówno tych czynnych zawodowo, jak i będących dziś na emeryturze i rencie górniczej oraz w intencji ich rodzin. Od godz. 7.30 okazja do Spowiedzi św. dla nich.

W tym dniu obchodzimy również Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo św. Barbary będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy.

Jest to zarazem pierwszy czwartek MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W godz. 17.00-18.00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Także w czwartek (wyjątkowo) w godz. 17.00-19.00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc w problemach życiowych związanych z różnego rodzaju uzależnieniami.

W piątek (05.12)
Z racji PIERWSZEGO PIĄTKU MIESIĄCA Roraty godz. 7.00 w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego.

W sobotę (06.12)
Wspomnienie św. Mikołaja z Miry Licyjskiej, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących.

Jest to zarazem PIERSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Parafialnego Koła Różańcowego. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kolęda w sobotę od godz. 14.00 na trasach:
I. Watoły 1-11
II. Rodzinna 36-2, 1-17

W przyszłą niedzielę (07.12)
II NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta przeznaczona będzie zakup opału do naszego kościoła. W tym dniu przypada także XV DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU NA WSCHODZIE. Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła przeprowadzona zostanie kwesta na ten cel.

Kolęda w przyszłą niedzielę od 14.00:
I. Opolska 16, 16A, 18, 20
II. Opolska 8, 10., 12, 14

W kancelarii i sklepiku parafialnym są do nabycia świece wigilijne Caritas (mała – 6 zł, duża 12 zł) lampiony roratnie (16 zł.), kieszonkowy kalendarz parafialny na rok 2015 (10 zł) oraz opłatki wigilijne (3 zł paczka).