Ogłoszenie 23.02 – 01.03

NIEDZIELA (23.02) VII NIEDZIELA ZWYKŁA
W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, czas Wielkiego Postu, do przygotowujemy się przez Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Wszystkich, którzy pragną adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy dziś, jutro i we wtorek. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony po ostatniej porannej Mszy Św. Zakończenie całodziennej adoracji przed Mszą wieczorną.

Zachęcamy także do korzystania w tych dniach z sakramentu Pokuty i Pojednania, aby dobrze rozpocząć tegoroczny Wielki Post. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po mszach nasza comiesięczna kwesta na pomoc wybranym rodzinom z Aleppo.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

Dziś alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia diakonatu odbędą się w naszej archidiecezji w sobotę 29 lutego br.
Gościmy dziś w naszej parafii przedstawicieli Rady Zakonu Rycerzy Kolumba z parafii św. Antoniego z Padwy i św. Wawrzyńca w Rudzie Śląskiej-Wirku. Począwszy od 12 marca 2013 roku powstała tzw. Rada Zakonu Rycerzy Kolumba nr 15649 im. Św. Antoniego. Rycerze będą uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 10:30 i na każdej Mszy św. powiedzą kila słów o swojej wspólnocie.

W naszej parafii mamy 4 rycerzy Kolumba. Udzielają się oni w zbiórce na Aleppo, akcji „Świąteczna Paczka”, budowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się w to dzieło.

Dziś jeszcze zapraszamy po południu na nieszpory o godz. 16:30.

W PONIEDZIAŁEK (24.02)
O godz. 17.00 w kancelarii parafialnej Katechumenat.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie Grupy Modlitewnej.

We WTOREK (25.02)
O godz. 19:00 w salce nad zakrystią katecheza dorosłych.

O godz. 19:00 także spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (26.02) Środa Popielcowa.
Dodatkowe Msze św. tego dnia o godz. 9:30 i 16:30. Kolekta tego dnia to jałmużna postna wynagradzająca za łamanie postów i otrzymane dyspensy.
Po wieczornej Mszy Św. Krąg Biblijny.

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Przypominamy także, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

W CZWARTEK (27.02)
O godz. 16:30 zapraszamy na Czuwanie Różańcowe, podczas którego odmówimy wszystkie cztery części różańca świętego.

Jak w każdy czwartek w godzinach 17:00-18:00 w kancelarii parafialnej będzie możliwości skorzystania z bezpłatnych porad prawnych.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK (28.02)
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. Zalecki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Przed nabożeństwem dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. będą wręczały wchodzącym do kościoła karteczki ze swoimi nazwiskami, prosząc ich o modlitwę.

Przypominamy, że odpust zupełny można uzyskać w Wielkim Poście w każdy piątek za udział w Drodze Krzyżowej, odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”, w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

Kościół w Polsce obchodzić będzie w tym dniu DZIEŃ MODLITWY I POKUTY ZA GRZECHY WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO MAŁOLETNICH oraz za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu jest on obchodzony od 2. lat w każdy pierwszy piątek Wielkiego Postu. Decyzja Konferencji Episkopatu Polski zapadła w odpowiedzi na apel papieża Franciszka do krajowych konferencji biskupich z 30 czerwca 2015 r.

W SOBOTĘ (29.02)
O godz. 10:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (01.03) I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Na miesięczną ratę /luty 2020/ uzbieraliśmy 10 000 zł + ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafii, w całości 11 650 zł. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom. Brakuje jeszcze ok 4 000 zł.

O godz. 7:10 zapraszamy na Godzinki ku czci NMP a o godz. 16:15 na

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi nasz wikariusz Ks. Szymon RESIAK.

Przygotowujących się do Bierzmowania informujemy, że sakrament ten przyjmą w naszym kościele w środę 13 maja o godz. 18:00. Udzieli go Metropolita Katowicki ks. abp Wiktor SKWORC.