Ogłoszenie 19.10 – 25.10

Niedziela (19.10)
Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października. W naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji.

Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary materialne na Misje Święte. Zebrane we wszystkich parafiach świata, również tych najbiedniejszych, tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych i finansowanie projekty specjalne, jak budowy i remonty kościołów, kaplic, domów zakonnych.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz.16.15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Polnej.

Dziś w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie uroczystość odpustowa. O godz. 15.30 Nieszpory Jadwiżańskie.

Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

W poniedziałek (20.10)
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Był przykładem człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich własnych, niezbyt wielkich dochodów wspomagał zarówno ludzi biednych, jak i studentów.

O godz. 18.45 spotkanie grupy modlitewnej (modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).

We wtorek (21.10)
Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, franciszkańskiego biskupa. Pochodził ze wschodnich kresów Polski i tam też w 1391 roku został biskupem w Haliczu, nowo erygowanej diecezji, gdzie gorliwie zajął się jej organizacją

W środę (22.10)
Wspomnienie św. Jana Pawła II, pierwszego Papieża-Polaka, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym aż 8 do Polski.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Róży

Rodziców, na które serdecznie zapraszamy obecnych członków jak również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy modlitewnej rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

W środę przypada 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej ojczyźnie.

W czwartek (23.10)
Wspomnienie św. Józefa Biczewskiego, biskupa oraz św. Jana Kapistrana, prezbitera. W tym dniu w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele mieszkańców poszczególnych ulic w godzinach zaproponowanych według planu umieszczonego w gablotkach.

W tym dniu przypada 16. rocznica śmierci śp. ks. Alberta SŁUPIKA, wikariusza naszej parafii w latach 1991-1993. Pochowany jest na cmentarzu Parafii p. w. NMP Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach koło Tych, gdzie był proboszczem.

W piątek (24.10)
Wspomnienie św. Antoniego Marii Claret, biskupa – założyciela zgromadzenia misjonarzy, poświęconego Niepokalanemu Sercu Maryi, zwanego Klaretynami.

W sobotę (25.10)
O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. dra Jerzego DADACZYŃSKIEGO z okazji 55. rocznicy jego urodzin.

Tego dnia arcybiskup-senior J. E. ks. dr Damian ZIMOŃ obchodził będzie jubileusz 80. urodzin. Polecajmy go w naszych modlitwach.

UWAGA!!! Z soboty na niedzielę (z 25 na 26 października br.) nastąpi ZMIANA CZASU. Przechodzimy na czas zimowy, czyli przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu.

W przyszłą niedzielę (26.10)
XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
Do dzisiejszego „Oremusa” dołączona jest kartka zaleckowa. Za wymienionych na niej zmarłych codziennie od 1 listopada odmawiany będzie różaniec oraz odprawionych zostanie także 30 Mszy św. Pamiętajmy, że nasza modlitwa jest najlepszą pomocą tym, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca, a najpiękniej nawet udekorowany i oświetlony grób nie zastąpi modlitwy i ofiarowanej Komunii św.

Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek „NADZIEJA” zaprasza w najbliższy poniedziałek 20 października na ul. Powstańców 70/2 na dzień otwarty dla mieszkanek Chorzowa zainteresowanych profilaktyką raka piersi oraz działalnością Stowarzyszenia. W programie: godz. 13.00 prelekcja psychologa mgr Katarzyny Wachowicz, godz. 15.30 prelekcja nt. chorób nowotworowych dr n. med. Małgorzaty Błaszczyńskiej i lek. med. Przemysława Króla, ponadto konsultacje medyczne, badanie piersi i porady rehabilitacyjne mgra Marcina Suchanka.