Ogłoszenie 14.02 – 21.02

NIEDZIELA (14.02)
Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.

Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 16.15 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy dorosłych na drogę krzyżową o 17.15, a w soboty o 10.00 dzieci naszej parafii.

Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego)..

Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed każdą Mszą św. jest możliwość skorzystania ze Spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

„Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary przeznaczone na zakup opału.

W PONIEDZIAŁEK (15.02)
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zachęcamy do udziału w nim.


W ŚRODĘ (17.02)
Wspomnienie Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny, czyli sług Maryi. Dokładnie było ich siedmiu. Wspólnotę założyli w pierwszej połowie XIII wieku. Jej członkowie, wędrowni kaznodzieje, rozważali szczególnie Mękę Pańską i mieli żywą cześć do Matki Bożej Bolesnej.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa, o godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (18.02)
O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (19.02)
TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy kaplicy chrzcielnej i przy bocznym wyjściu z kościoła. Po Mszy św. o godz. 8.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu styczniu br.

Spotkanie osób zapisanych i zainteresowanych wyjazdem do Fatimy, Portugalii i Santiago de Compostela odbędzie się w piątek 19 lutego o godz. 18.45 w naszym kościele.

W SOBOTĘ (20.02)
Wspomnienie błogosławionych dzieci fatimskich Franciszka i Hiacynty Marto, które były świadkami jednych z najbardziej znanych na świecie objawień maryjnych. Liturgiczne wspomnienie tych błogosławionych dzieci jest dobrą okazją do przypomnienia sobie orędzia fatimskiego, w którym Matka Boża wzywa do pokuty i intensywnej modlitwy.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 10.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (21.02)
II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU obchodzić będziemy tzw. Niedzielę Dzieła Pomocy „AD GENTES”. W związku z po każdej Mszy św. zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny, który pomaga w realizacji projektów podejmowanych przez polskich misjonarzy.
Kolekta tego dnia przeznaczona na zapłacenie za prace budowlane związane z naprawą pęknięć murów kościoła. Koszt wystawionego dla Parafii rachunku to kwota 23 tysiące złotych z płatnością na dzień 21 lutego br.
O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, formację dla przyszłych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. rozpoczęło kolejnych czterech mężczyzn z naszej Parafii. Są to wskazani przez Proboszcza kandydaci: KRASUSKI Dariusz, MULORZ Piotr, NAWROCKI Lucjan i WIERZCHOWSKI Eugeniusz.

Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora SKWORCA z obrzędem wyznaczenia nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w katedrze Chrystusa Króla odbędzie się w niedzielę 6 marca br. o godz. 15.00.

Jako wspólnota parafialną pamiętajmy o modlitwie za wymienionych kandydatów na szafarzy przygotowujących się do posługi eucharystycznej wśród nas.