Ogłoszenie 11.06 – 18.06

NIEDZIELA (11.06)
Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na remont murów naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po Mszach św. osoby niepełnosprawne poproszą nas o materialne wsparcie ich corocznych rekolekcji, które odbędą się w Nierodzimiu w dniach 1-8 sierpnia. Serdecznie dziękujemy za okazaną im pomoc.

PONIEDZIAŁEK (12.06)
Wspomnienie bł. 108. Męczenników z czasów II wojny światowej. W kościele katowickim szczególnie: o. Ludwika Mzyka, ks. Józefa Czempiela i ks. Emila Szramka.

O godz. 19:00 na probostwie odbędzie się ostatnie zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej obecnej kadencji. Rozpoczęcie sesji uroczystą Mszą św. o godz. 18:00 na zakończenie 5. letniej kadencji. Obecność wszystkich członków Rady obowiązkowa.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

We WTOREK (13.06)
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Nie ma wątpliwości, że jest on najpopularniejszym świętym świata. Jest patronem: ubogich, narzeczonych i małżeństw oraz orędownikiem w poszukiwaniu zagubionych rzeczy i osób.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję „światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas nabożeństwa zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (14.06)
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu w Dachau. Wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu, czyli katechezy
uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (15.06)
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa Eucharystii. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione w naszym kościele jak w każdą niedzielę – z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 (ponieważ w tym czasie będzie trwała procesja).
Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Po każdej Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała kwesta przed kościołem na wystrój przygotowywanych na terenie naszej parafii ołtarzy.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy od kościoła św. Barbary przez ulice 3-go Maja, Karola Miarki, Mariańska, Opolską, Mariańską. Ołtarze w naszej parafii będą umiejscowione:
I – Na rogu ulic 3-go Maja i Karola Miarki
II – przy szpitalu na ul. Karola Miarki
III – Na ul. Opolskiej naprzeciw „Cyganka”
IV – Na placu kościelnym przy naszym kościele w miejscu, w którym stała scena w dniu festynu.

Początek w parafii św. Barbary. Procesja wyruszy ok. godz. 8.00. Po procesji Msza w kościele św. Józefa ok. godziny 9.30. Zapraszamy wszystkie dzieci do sypania kwiatów, a szczególnie dzieci Komunijne z tego i zeszłego roku.

Pamiętajmy, że uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Zjawmy się więc na niej licznie. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i te trochę młodsze zapraszamy do sypania kwiatków.

Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała. Od 15 do 23 czerwca nabożeństwa odprawiane będą o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie tegoroczne dzieci komunijne i ich rodziców.

W PIĄTEK (16.06)
TRZECI PIATEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych parafian i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu maju br. O godz. 19:00 Msza św. młodzieżowa.

W SOBOTĘ (17.06)
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, rozmodlonego pokutnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym. Przypominamy, że bieżący rok 2017 został ogłoszony w Polsce rokiem św. Brata Alberta Chmielowskiego.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (18.06)
XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ odbędzie się w naszej parafii Budzenia powołań. Z tej okazji gościć będziemy alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium.
Po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież naszej parafii prosić będzie o pomoc materialną na zorganizowanie wakacyjnych rekolekcji dla nich.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci.
Parafia świętej Barbary zaprasza do wzięcia udziału w Nocy pokuty i wynagrodzenia w sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Wyjazd 29 czerwca o godz. 18.30. koszt 20 zł. zapisy w kancelarii parafii św. Barbary.

Jest możliwość pojechania na rekolekcje z ojcem Bashaborą w dniu 1 lipca. Cena 130 zł. Chętnych odsyłamy do organizatora: Marek Barańczuk, tel. 788 996 060. Wpłaty na konto: 29 1050 1230 1000 0022 9281 8537. Tytuł przelewu: „Wyjazd Warszawa”

Siostry Elżbietanki zapraszają dziewczęta na rekolekcje w Zabrzegu w dniach od 5-12 lipca. Koszt 100 zł. Temat rekolekcji: „Zawsze się radujcie”