Ogłoszenie 04.09 – 11.09

NIEDZIELA (04.04)
Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom ? wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Odpowiadając na wezwanie Metropolity Katowickiego w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. w swoim apelu Ks. Abp Wiktor Skworc pisze m. in.: Jednym z poszkodowanych i ocalałych jest ksiądz naszej archidiecezji, Krzysztof Kozłowski, pracujący od 2 lat w Accumoli. Mieszkańcy terenów dotkniętych trzęsieniem ziemi nie poradzą sobie z naprawą zniszczeń bez pomocy z zewnątrz. Straty materialne są poważne. Dlatego serdecznie Was proszę o modlitwę za wszystkie ofiary trzęsienia ziemi oraz w intencji osób, które tak niespodziewanie znalazły się dramatycznej sytuacji życiowej. Proszę także o pomoc materialną.

W niedzielę 4 września Parafialne Zespoły Caritas zbiorą przed kościołami naszej archidiecezji ofiary, przeznaczone dla parafii, w której posługuje ksiądz naszej archidiecezji.

W naszej parafii dziękujemy dziś za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

O godz. 10.30 Suma dożynkowa w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych znajdujących się na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców z rodzinami.
Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. chrzcielna oraz w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a o godz. 16.30. niedzielne nieszpory.

O godz. 14.00 młodzież oazowa spotyka się w katowickiej archikatedrze na dorocznym Dniu Wspólnoty.

W PONIEDZIAŁEK (05.09).
Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości. 4 września papież Franciszek dokonał jej kanonizacji. Ta pochodząca z Albanii zakonnica była matką wszystkich ubogich i uciskanych, przywracała nadzieję ludziom, którzy już jej nie mieli. Była darem dla Kościoła i świata – mówił o niej Jan Paweł II podczas uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie w 2003 r. Jej proces beatyfikacyjny był najkrótszy we współczesnych dziejach Kościoła

O godz. 18.45 w kościele rozpoczynamy co tygodniowe spotkania modlitewne. W programie spotkania: wspólna modlitwa Nieszporów z Liturgii Godzin, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Grupa modlitewna 10 września br. obchodziła będzie 4. rocznicę swoich co poniedziałkowych spotkań. Serdecznie zapraszamy!


W ŚRODĘ (07.09)
Wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w kościele katecheza biblijna. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 6. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (08.09)
celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych (obchodzone już od V wieku): Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia.

W tym dniu Legion Maryi obchodzi swoje święto patronalne (powstał w Dublinie 7.IX. 1921 r.). Legion ma być armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję.

O godz. 8.00 w intencji członków Legionu Maryi naszej parafii pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy i Wielce Łaskawej, który w listopadzie br. obchodził będzie 24. rocznicę powstania w naszej wspólnocie. Zapraszamy więc wszystkich członków, auksyliatorów i sympatyków do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Zapraszamy także do wstępowania w szeregi Legionu, którego spotkania w naszej parafii odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w salce nad zakrystią.

O godz. 19.00 druga nauka przedślubna w kancelarii parafialnej.

W PIĄTEK (09.09)
Wspomnienie św. Piotra Klawera, prezbitera. Papież Leon XIII ogłosił go w 1896 roku patronem misji wśród Murzynów.

W SOBOTĘ (10.09)
Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu o godz. 10.30 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla odbędzie się inauguracja roku katechetycznego dla katechetów świeckich i sióstr zakonnych.

W przyszłą niedzielę (04.09)
XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ . Kolekta tego dnia (specjalna) na remont organów w naszym kościele.

Ks. Paweł Kaczmarczyk serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów klas szóstych szkoły podstawowej i gimnazjum na rekolekcje rozpoczynające nowy rok szkolny. W czwartek 8 września o godz. 19:00 spotkanie z byłym więźniem, który spędził w celi 22 lata swojego życia oraz z policjantem – trenerem sztuk walki. Podzielą się oni doświadczeniem Pana Boga w swoim życiu. W piątek 9 września o 19:00 spotkanie z Jezusem Miłosiernym. Oaza pokaże w pantomimach Boże Miłosierdzie po czym będzie okazja do Spowiedzi św. . W sobotę 10 września odbędzie się całodniowa wycieczka w góry.

Od września 2016 r. w Archidiecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin katowickiej Kurii przyjmują psycholodzy świeccy (dwie osoby) oraz ks. dr Marian Wandrasz. Zainteresowani wierni mogą bezpłatnie skorzystać z porad psychologicznych, konieczne jest jednak wcześniejsze umówienie się na wizytę w godzinach pracy Wydziału, pod numerem telefonu: 32 608 15 96.