Ogłoszenia 9.11 – 16.11

Niedziela (9.11)
Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.

W to święto stajemy wobec tajemnicy Kościoła, którego fundamentem jest Jezus Chrystus, a opoką – Piotr. Przypominamy sobie o mocnej więzi Kościołów lokalnych ze Stolicą Apostolską. Obchodząc to święto, pragniemy wyrazić wdzięczność za wszystkie świątynie, w których gromadzi się lud Boży. Każdy kościół to dom Boży w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie – jak to jest w innych religiach – jedynie dom modlitwy. Wszyscy bowiem jesteśmy żywym domem Bożym. Podobnie jak z poszczególnych kamieni czy cegieł składa się budowla gmachu kościoła, tak i z wiernych składa się Chrystusowy Kościół.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału do naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Od 3 listopada br. rozpoczęliśmy w naszym kościele sezon grzewczy. Chcemy w ten sposób cały czas utrzymać temperaturę 13 stopni, żeby nie dopuścić do wychłodzenia wnętrza kościoła. Taka ciepłota pozwoli nam w miarę dobrze przetrwać czekającą nas zimę.

Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła zbiórka pieniężna na chorzowskie Hospicjum.
Polecamy modlitwom parafian rozpoczętą dziś parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. 44 osobowa grupa z Księdzem Proboszczem jest w drodze na lotnisko w Pradze, skąd dziś o 12.30 odlecą do Tel Awiwu. W ciągu nadchodzącego tygodnia odwiedzą najważniejsze miejsca chrześcijaństwa w Izraelu i Jordanii. Powrót grupy późną nocą z 16 na 17 listopada br.

Przypominamy, że codziennie trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych o godz. 7.30 i 17.30.

W poniedziałek (10.11)
Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wielkiego obrońcy nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).

W tym dniu w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie-Klimzowcu odbędzie się co miesięczne spotkanie nauczycieli naszego miasta. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, a po niej spotkanie w klubie „Francesco”.

We środę (11.11)
Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – patrona żołnierzy, dzieci, hotelarzy, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, podróżników, tkaczy, więźniów, przywoływany przeciwko pijaństwu i burzy.

Jest to ŚWIĘTO NARODOWE, czyli 96. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgodnie z tradycją będziemy modlić się za Ojczyznę. Pamiętajmy w naszych modlitwach także o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.

W naszym kościele w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.30.

W środę (12.11)
Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

W czwartek (13.11)
Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pustelników.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. we wszystkich intencjach fatimskich oraz w intencji Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

O godz. 19.00 w kancelarii druga nauka przedślubna.

W tym dniu przypada 67. rocznica śmierci śp. Ks. Alfonsa JANUSZEWICZA, wikariusza naszej parafii w latach 1928-1929. Pochowany jest w Jedłowniku, gdzie był proboszczem.

W piątek (14.11)
O godz. 18.45 w kościele miesięczna Msza św. dla młodzieży klas III gimnazjalnych przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

W sobotę (15.11)
Wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (16.11)
liturgicznie obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ 107. ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. Kolekta tego dnia (specjalna) przeznaczona na remont organów w naszym kościele oraz na spłatę należności za renowację południowej ściany probostwa.

Po każdej Mszy św. w tym dniu przed kościołem kwesta na fundację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy skarbczyki.