Ogłoszenia 6.10 – 13.10

NIEDZIELA (06.10) XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie

Zapraszamy do udziału w popołudniowych nabożeństwach różańcowych. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na zakup opału do naszego kościoła.

Dziś jeszcze na Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej uroczyście poświęcimy różańce. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic Miłej i Sąsiedzkiej.

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza dziś o godz.16.00 na festyn „Starochorzowskie Żniwne”, który odbędzie się na Placu św. Jana lub w razie niepogody w Sali Widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej.

W PONIEDZIAŁEK (07.10)
Wspomnienie NMP Różańcowej. Papież Pius V, świadom, komu zawdzięcza cudowne ocalenie Europy dzięki zwycięstwu floty chrześcijańskiej nad turecką pod Lepanto w 1571 roku, uczynił dzień 7 października świętem Matki Bożej Różańcowej
Jest to patronalne święto Koła Różańcowego.

O godz. 17:00 w kancelarii kolejne spotkanie w ramach katechumenatu. O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic: Gościnnej i Gruntowej, które poprowadzi Legion Maryi, a o godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy serdecznie.

O godz. 15:00 w Bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie odbędzie się modlitwa różańcowa. Wydarzenie to będzie miało charakter międzynarodowy za sprawą bezpośredniej transmisji (także w wersji video) za pośrednictwem ponad 80 stacji Radia Maryja na pięciu kontynentach. Zachęcamy do włączenia się w to modlitewne wydarzenie w trwającym nadzwyczajnym miesiącu misyjnym szczególnie chorych i starszych wiekiem mieszkańców parafii, którzy nie mogą być tego dnia na różańcu w naszym kościele.

We WTOREK (08.10)
Wspomnienie św. Pelagii z Antiochii – patronki aktorek.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic: Stacyjnej i Sadowej poprowadzą uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Jana Pawła II.

O godz. 19:00 w salce nad zakrystią spotkanie w Szkole Modlitwy dla osób dorosłych, które chcą pełniej zrozumieć i pogłębić swoje życie modlitewne.

O godz. 19:00 także spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (09.10)
Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Jako jeden z pierwszych Polaków uzyskał tytuł magistra. Stworzył dzieło swojego życia „Kronikę Polski”.
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Krzyżowej prowadzone przez Grupę Uwiellbienia.

O godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się koncert inauguracyjny I-go Ogólnopolskiego Konkursu Organowego. W dniach 10 i 11 października przez cały dzień w naszym kościele odbywać się będą przesłuchania konkursowe. Zapraszamy.

Ze względu na koncert, nie będzie Kręgu Biblijnego !!!

W CZWARTEK (10.10)
Wspomnienie świętych męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy
oraz św. Jana Leonardiego, prezbitera i bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Rodziny Oswaldów poprowadzą panowie ze wspólnoty Rycerzy Kolumba. O 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna. Kwartalny dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w sobotę 23 listopada br. o godz. 17:15 w krypcie naszego kościoła. Przypominamy parom, że udział w wyznaczonym dniu skupienia należy do przygotowania ich do zawarcia sakramentu małżeństwa i jest obok trzech nauk przedślubnych obowiązkowy.

W PIĄTEK (11.10)
Wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic: Ogrodowej i Okrężnej poprowadzą starsi ministranci.

O godz. 19:00 w naszym kościele koncert laureatów I-go Ogólnopolskiego Konkursu Organowego.

Wydział Ruchu Drogowego Miejskiej Policji w Chorzowie i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zapraszają do udziału w „Projekcie Poprawy Bezpieczeństwa w Ruchu Kołowym – Kierowca 60 PLUS- 40 lat minęło. Doświadczenie a Rutyna..” organizowanym na terenie Stadionu Śląskiego o godz. 10:00. Szczegóły na plakatach.
Zgłoszenie udziału w kancelarii lub zakrystii.

W SOBOTĘ (12.10)
Wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera. Pracował na Madagaskarze jako misjonarz trędowatych.

O 7.40 Godzinki . Msza św. w języku niemieckim o godz. 16:30 za pierwszego proboszcza naszej parafii śp. Ks. Kanonika Pawła CZAJĘ w 72. rocznicę jego śmierci.

Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Nowej poprowadzi wspólnota Dzieci Maryi.

W tym dniu odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Początek spotkania o godz. 10:30.

W przyszłą niedzielę (13.10) XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Przeżywać będziemy w Kościele w Polsce 19. DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Wstańcie. Chodźmy!”. Z tej okazji chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Kwesta na ten cel dziś każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła.

Kolekta tego dnia (specjalna) przeznaczona na spłatę kolejnej miesięcznej raty za remont wieży naszego kościoła.
Z racji Dnia Fatimskiego już o godz. 16:00 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Kalidego z ostatnią w tym roku procesją „światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zbierane będą ofiary przeznaczone na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

O godz. 18:30 w naszym kościele światowa premiera kompozycji Marcela Péresa – Mysteria Apocalypsis II. Wstęp wolny. Zapraszamy.