Ogłoszenia 5.10 – 12.10

Niedziela (05.10)
Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. NIEDZIELĄ ZWYKŁĄ w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

Gościmy dziś w naszej parafii proboszcza Parafii MB Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Chorzowie-Maciejkowicach ks. Pawła BULA, który głosi kazania i prosi o pomoc materialną na budujący się nowy kościół w tej części Chorzowa. Za każdą złożoną dziś ofiarę na ten cel serdecznie w imieniu maciejkowickiej wspólnoty dziękujemy.
Dziś jeszcze podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom klas II przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. poświęcimy różańce. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o 16.15. Przypominamy, że każdego dnia modlimy się wspólnie za mieszkańców kolejnych ulic leżących w granicach administracyjnych naszej parafii. Dziś na 16.15 zapraszamy szczególnie serdecznie mieszkańców ulicy Krzyżowej.

Przypominamy, że za odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

W poniedziałek (06..10)
Wspomnienie świętego Brunona z Kolonii, prezbitera – patrona Zakonu Kartuzów.

O godz. 18.45 w kościele drugie spotkanie z rodzicami uczniów klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

W krypcie natomiast kolejne spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy na chwilę wspólnotowej modlitwy.

We wtorek (07.10)
Wspomnienie NMP Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Jest to zarazem święto patronalne Żywego Różańca, czyli róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na codzienną modlitwę w kościele przed Mszą św. o godz. 8.00. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy.

W środę (08.10)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii – Świętego Józefa.

W tym dniu 49. rocznicę urodzin świętował będzie pochodzący z naszej parafii ks. Leszek SWOBODA od 2012 roku proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Gaszowicach. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

W czwartek (09.10)
Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa krakowskiego, uczestnika Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; uznawany za naszego pierwszego historyka.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna. Informujemy, że Kwartalny Dzień Skupienia dla par, które chcą przyjąć sakrament małżeństwa do lutego 2015 roku odbędzie się 22 listopada br. (sobota) o godz. 17.15. Przypominamy, że udział w w/w Dniu Skupienia jest obok trzech nauk przedślubnych OBOWIĄZKOWY.

W piątek (10.10)
Wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy – Założycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek; św. Dionizego, biskupa i Towarzyszy męczenników oraz św. Jana Leonardiego, prezbitera – Założyciela Kongregacji Kleryków Regularnych pod Opieką Matki Bożej.

O godz. 19.00 w kościele Msza św. dla młodzieży klas III gimnazjalnych, przygotowujący się do sakramentu Bierzmowania.

W sobotę (11.10)
O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 16.30 co tygodniowa Msza św. w języku niemieckim. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (12.10)
XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) na remont naszego instrumentu organowego oraz na pokrycie kosztów renowacji południowej fasady probostwa.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w tym dniu obchodzić będziemy XIV DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Uroczystość będzie wydarzeniem szczególnym ze względu na przeżywaną w tym roku kanonizację Papieża Polaka. Towarzyszące wspólnemu dziękczynieniu przypomnienie pontyfikatu Jana Pawła II będzie stanowiło zachętę do podążania drogą świętości we współczesnym świecie.

Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu bł. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną kwestę po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę.

W dniach 16 i 17 października br. w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego twórcy ubiegłorocznego spektaklu „Franciszek – wezwanie z Asyżu” wystawią megawidowisko „EXODUS”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia z udziałem 400 wykonawców. Bilety w cenie 30 i 70 zł do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii parafialnej. Podczas spektaklu będzie można także wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.