Ogłoszenia 13.07 – 20.07

Niedziela (13.07)
Liturgia XV NIEDZIELI ZWYKŁEJ w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na remont organów w naszym kościele oraz na renowację południowej ściany plebanii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przypada DZIEŃ FATIMSKI. Już na godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i „procesję światła&#

8221; z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta do ołtarzy maryjnych i feretronu. Msza św. we wszystkich intencjach fatimskich zamówiona z ofiar składanych wraz z karteczkami (prośbami i podziękowaniami) oraz w intencji Duchowej Adopcji Życia Poczętego zostanie odprawiona w poniedziałek o 8.00.

W poniedziałek (14.07)
Wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera. W osobach najbardziej potrzebujących i cierpiących odkrył św. Kamil obecność Jezusa. Sam również doświadczył cierpienia, co w konsekwencji pomogło mu zrozumieć chorych, którym ofiarnie służył. Nie oszczędzał się w tej posłudze. Przypisuje mu się autorstwo piękniej modlitwy: Daj Boże, bym mógł umierać z rękami zniszczonymi przez miłosierdzie. Trwa Kamiliański Rok Jubileuszowy, związany z 400. rocznicą śmierci św. Kamila do Lellis – patrona szpitali, chorych i służby zdrowia. Kamilianie składają dodatkowy ślub służby chorym nawet z narażeniem własnego życia. Wypełniają w ten sposób testament swojego założyciela.

We wtorek (15.07)
Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Był jednym z najwybitniejszych teologów średniowiecza. Jest patronem matek oczekujących potomstwa.

W środę (16.07)
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel . O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Świętego Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (17.07)
Wspomnienie św. mnicha Aleksego Wyznawcy, zwanego Człowiekiem Bożym – patrona ubogich, żebraków i pielgrzymów. Jest orędownikiem podczas trzęsienia ziemi, suszy, złej pogody, w czasie epidemii i plag. Święty ten uważany jest także za patrona rybaków. Wierni modlą się również do niego o to, by pomógł im pozbyć się grzechu dumy i wyniosłości. Czczony jest głównie w bizantyjskim obszarze kulturowym oraz w Rosji.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W piątek (18.07)
Wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy, prezbitera – patrona Krakowa i studentów. Odznaczał się surowością życia, nabożeństwem do Najświętszego sakramentu i Matki Bożej oraz wielkim zapałem kaznodziejskim.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonki przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. w tym dniu wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu czerwcu br. parafian i pochowanych na naszym cmentarzu.

W tym dniu przypada 39. rocznica śmierci śp. ks. Lucjana PITLOKA, wikariusza naszej parafii w latach 1936-1937. Jest pochowany w Katowicach-Janowie gdzie był proboszczem.

W sobotę (19.07)
O godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (20.07)
XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W ubiegłym roku podczas głosowania nad inwestycjami z tzw. Budżetu Obywatelskiego staraliśmy się wspólnie o to, by udało się wyremontować (wybrukować) nasz plac kościelny. To przedsięwzięcie zostało wpisane w budżet miasta Chorzowa na rok 2014. Otrzymaliśmy informację z Urzędu Miasta, że w najbliższych dniach rozpoczną się prace remontowe związane ze zmianą nawierzchni placu wokół kościoła.

W związku z tym zmuszeni jesteśmy przyspieszyć tradycyjne już święcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w naszej parafii. Odbędzie się ono w przyszłą niedzielę – 20 lipca – po każdej Mszy św. oraz w sobotę (19 lipca) po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych. Prosimy o ostrożność podczas wjeżdżania i opuszczania placu kościelnego i dostosowanie się do zaleceń służby porządkowej.
Z racji trwających urlopów w lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów. Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła (około 15 minut przed jej rozpoczęciem). Natomiast spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem, itp.) starajmy się odprawić w dni poprzedzające to wydarzenie przed jedną z Mszy św.

Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.