Ogłoszenia 31.07 – 07.08

NIEDZIELA (31.07)
Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment tych dni – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Za ofiary dzisiejsze przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory o godz. 16.30.

W PONIEDZIAŁEK (01.08).
Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła – patrona spowiedników, teologów i adwokatów.

WE WTOREK (02.08)
Wspomnienie NMP Anielskiej. Z tym wspomnieniem związany jest odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie swojego kościoła parafialnego, wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św. modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

W ŚRODĘ (03.08)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Od miesiąca sierpnia br. w każdą środę o godz. 19 w kancelarii parafialnej odbywać się będzie tzw. Katechumenat, czyli katechezy uzupełniające dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę 3 sierpnia. Spotkania odbywać się będą w cyklu dwumiesięcznym.

W CZWARTEK (04.08)
Wspomnienie świętego Jana Marii Vianney`a, prezbitera – patrona proboszczów i wszystkich kapłanów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele.

W PIĄTEK (05.08)
Wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP, czyli wspomnienie NMP Śnieżnej. Papież Sykstus III, dedykując bazylikę Matce Najświętszej pragnął uczcić szczęśliwe zakończenie Soboru Efeskiego (431 r.), na którym ogłoszono dogmat o Bożym macierzyństwie Maryi. Jest piękny zwyczaj, że co roku 5 sierpnia właśnie w kaplicy Matki Bożej z kopuły zrzuca się płatki białych róż, przypominających płatki śniegu. Są one również symbolem niezliczonych łask, jakie wyprasza sobie tu lud rzymski. Obraz jest uważany za cudowny. Lud rzymski nazywa go Salus Populi Romani – Ocaleniem Ludu Rzymskiego, gdyż panuje powszechne przekonanie w Rzymie, że ten obraz wiele razy ratował Rzym. Był bowiem dawny zwyczaj, że na wzór arki przymierza w czasach klęsk i niebezpieczeństw obnoszono ten obraz po ulicach Rzymu.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli Serca Jezusowego.

W SOBOTĘ (06.08)
Święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. Parafialnego Koła Różańcowego, od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św.

W tym dniu od godz. 7.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej Parafii w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna lub zakrystia.

W przyszłą niedzielę (07.08)
XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W poniedziałek 1 sierpnia odbędzie się spotkanie z Mary Wagner, kanadyjską obrończynią życia dzieci nienarodzonych, która spędziła łącznie 6 lat w więzieniach za wchodzenie z białą różą do klinik aborcyjnych oraz modlitwę w intencji kobiet chcących dokonać aborcji. Organizatorzy zapraszają do Katowic, do Auli Wydziału Teologicznego UŚ, ul. Jordana 18 na godz. 18.00. Wstęp wolny.

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach zaprasza do udziału w narodowej pielgrzymce do Rzymu w dniach od 19 – 23 października br. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Cena pielgrzymki wynosi 2 499 zł. Zapisy chętnych w biurze podróży „PL TRAVEL” w Katowicach przy ul. Dąbrowskiego 1/6, tel. 32 256 45 77, 691 133 433, 694 980 161

Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych parafian.