Ogłoszenia 31.05 – 07.06

NIEDZIELA (31.05)
Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. osoby niepełnosprawne przy wyjściach z kościoła prosić dziś będą o pomoc materialną na dofinansowanie ich rekolekcji wakacyjnych w Nierodzimiu. Za ich wsparcie dziękujemy.

Dziś świat męski naszej archidiecezji pielgrzymuje do Piekar Śl. Polecamy pielgrzymów modlitwom parafian, a w szczególności mężczyzn i młodzieńców z naszej parafii, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Uroczyste powitanie naszych pielgrzymów przewidziane jest około godz. 17.45.

Na godz. 16.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe, a na 21.00 na Apel Jasnogórski.

W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Pana Jezusa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Modlitwa ta jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie. Dołączmy do tego nasz udział w nabożeństwach czerwcowych w Oktawie Bożego Ciała, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od 4 do 12 czerwca nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą o godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie tegoroczne dzieci komunijne i ich rodziców.

W PONIEDZIAŁEK (01.06)
Wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Niech i one staną się przedmiotem naszej troski nie tylko duchowej. Możemy je wspomagać na różne sposoby, dlatego zachęcamy, aby się tym zainteresować i podjąć np. adopcję na odległość lub też zaangażować się w działalność jakiejś organizacji na rzecz dzieci.

WE WTOREK (02.06)
Wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra. O godz. 18.45 w kościele spotkanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy.

W tym dniu 46. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 1968-1971 ks. kanonik Paweł FURCZYK, a 42. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii ks. Marcin LEDWOŃ, obecnie wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym.

W ŚRODĘ (03.06)
Wspomnienie Karola Lwangi – ugandyjskiego woda plemienia Nagweya, męczennika chrześcijańskiego, świętego Kościoła katolickiego, anglikańskiego i ewangelickiego oraz jego 21. Towarzyszy.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W tym dniu przypada także 12. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1953-1957 śp. ks. Ignacego SZPUNARA. Jest pochowany w rodzinnej Albigowej koło Łańcuta.

W CZWARTEK (04.06)
uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy.
Msze św. w naszym kościele: pierwsza wyjątkowo już o godz. 7.00, a nie jak co tydzień o 7.30. Chodzi o to, aby uczestniczącym w niej i kapłanowi ją odprawiającemu umożliwić spokojne dotarcie na czas do kościoła św. Barbary na rozpoczęcie procesji. Pozostałe Msze św.: na zakończenie procesji w naszym kościele (ok. 9.30), 10.30, 12.00, 15.00 i 17.00. W tym dniu tradycyjnie już w naszym kościele nie będzie kazań, a w zamian wsłuchamy się z uwagą w teksty liturgiczne i modlitwę Kościoła odmawiając Pierwszą Modlitwę Eucharystyczną. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy o godz. 8.00 z kościoła św. Barbary i przejdzie ulicami 3 Maja, Stalmacha, 11 Listopada, Pudlerską, Katowicką, Nową, ks. Stabika, Krzyżową do naszego kościoła, gdzie zakończy się uroczystą Mszą św. celebrowaną przez wszystkich kapłanów obydwu parafii.

UWAGA!!! Trasa została nieco zmieniona. Policja po sprawdzeniu trasy przejścia procesji stwierdziła, że przejście ulicami Traugutta i Kalidego ze względu na stojące tam gęsto samochody byłaby utrudniona. Dlatego zaproponowano przejście z placu Mickiewicza ulicą 11 Listopada do ronda na ul. Pudlerskiej i dalej do góry na ul. Katowicką, a następnie na ul. Nową. W ostateczności może też z powyższych powodów zmienić się trasa przejścia pomiędzy blokami na ul. Stabika. Alternatywą będzie przejście ulicą Nową i za torami skręt na ul. Kruszcową i przejście do świateł tramwajowych na ul. Stabika i dalej już według pierwotnego planu.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Na zakończenie procesji Msza św. o nowe wezwania do służby w Kościele.

W PIĄTEK (05.06)
Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego. O godz. 18.00 miesięczna Msza św. szkolna w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla klas III i IV.

W tym dniu rocznice święceń kapłańskich obchodzą: 49. pochodzący z naszej parafii ks. Prałat Edward POLOCZEK, a 60. wikariusz naszej parafii w latach 1964-1968 ks. Kanonik Eugeniusz SZYSZKA.

W SOBOTĘ (06.06)
Wspomnienie św. Norberta, biskupa. Jest patronem Pragi, zakonu norbertanów, sióstr norbertynek oraz wszystkich wspólnot jego imienia.

Od godz. 17.00 miesięczna Spowiedź św. dla klas V i VI oraz klas gimnazjalnych, a także okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu odbędzie się drugi w tym roku PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii na Mszę św. w ich intencji o godz. 10.30. Od godz. 10.00 okazja do Spowiedzi św. Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na remont naszych organów. Podczas Mszy św. poświęcimy także lekarstwa, które prosimy przynieść ze sobą.

Tych, którzy z powodu swojej choroby nie mogą uczestniczyć w Dniu Chorych, odwiedzimy z sakramentami świętymi w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).

O godz. 17.15 w krypcie odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH PARAFII DEKANATU CHORZÓW. Parom zamierzającym zawrzeć do końca września 2015 roku sakrament małżeństwa przypominamy, że udział w przewidzianym dla nich dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

W przyszłą niedzielę (07.06)
X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie, przy ulicy św. Piotra 1 zaprasza na Dni Otwarte Szkoły w terminie 28 i 29 maja 2015 r., w godzinach od 9.00 do 15.00.

Szkoła posiada bogatą ofertę edukacyjną, oferuje naukę w Liceum Ogólnokształcącym w klasie ogólnej i w klasach sportowych dedykowanych młodzieży trenującej piłkę nożną, piłkę ręczną oraz inne dyscypliny sportu.
Ponadto posiadając nowoczesne laboratoria chemiczne kształci w Technikum w zawodach: technik analityk, technik ochrony środowiska, technik technologii chemicznej i technik elektronik.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły i do jej odwiedzenia.