Ogłoszenia 31.03 – 07.04

NIEDZIELA (31.03)
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po Mszach św. kwesta na syryjskie rodziny z Aleppo, które nasza Parafia wspiera finansowo.

Od dziś można przy wyjściu z kościoła zakupić paschaliki wielkanocne Caritas.

Dziś na godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W PONIEDZIAŁEK(01.04)
O godz. 18:45 w kościele co tygodniowe spotkanie grupy modlitewnej.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Róży Rodziców.

WE WTOREK (02.04)
O godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej. Również o godz. 19:00 w salce nad zakrystią druga katecheza z cyklu „Katolicyzm”.

W tym dniu przypada 14. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.

W ŚRODĘ (03.04)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do Patrona naszej Parafii podczas którego odmówimy piąty dzień Nowenny do św. Józefa.

O godz. 17:30 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kościele Wieczór Uwielbienia.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu.

W CZWARTEK (04.04)
Wspomnienie św. Izydora z Sewilli, biskupa i doktora Kościoła. Jest patronem Hiszpanii.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać porady prawne.

W tym dniu 34. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie ks. prof. Jerzy DADACZYŃSKI. Polecamy go modlitwom parafian.

W PIĄTEK (05.04)
Wspomnienie św. Wincentego Ferreriusza, prezbitera. Jest patronem dobrego małżeństwa, dobrej śmierci, ceglarzy, budowniczych, murarzy, hydraulików, przetwórców ołowiu, producentów dachówek i kafli. Wzywany bywa także w obronie przed epilepsją, bólami głowy i gorączką oraz w bezpłodności.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.

O godz. 17:00 Droga Krzyżowa za zmarłych zalecanych. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

Od 17:30 Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W SOBOTĘ (06.04)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Od godz. 7.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z sakramentami świętymi. Prośbę o przyjście kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 10:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

55. Parafialnym Dniem Chorych rozpoczniemy w sobotę w naszej Parafii ODNOWIENIE MISJI ŚWIĘTEJ, które pod hasłem „Spojrzenie Jezusa” w dniach 6-10 kwietnia br. wygłoszą dla nas Oblaci z katowickiej Koszutki. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy więc wszystkich chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii (od godz. 10.30 okazja do Spowiedzi św. dla nich). Podczas Eucharystii zebrani otrzymają sakrament Namaszczeniach Chorych oraz indywidualne błogosławieństwo lourdzkie. Poświęcimy także lekarstwa, dlatego prosimy o przyniesienie ich ze sobą do kościoła.

W przyszłą niedzielę (07.04)
IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU zwaną NIEDZIELĄ KRZYŻA ŚWIETEGO kolekta przeznaczona będzie na świąteczny wystrój naszego kościoła.
Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.