Ogłoszenia 31.01 – 07.02

NIEDZIELA (31.01)
W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

W dzisiejszą niedzielną obchodzimy 63. Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory, czyli popołudniową modlitwę Kościoła.

Dziś o godz. 15.00 w bazylice panewnickiej adoracja ekumeniczna (międzywyznaniowa) z udziałem biskupa ewangelicko-augsburskiego ks. Pawła ANWELLERA z Bielska Białej.

W PONIEDZIAŁEK (01.02)
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy.

W tym dniu o godz. 19.30 w bazylice panewnickiej na zakończenie tegorocznych adoracji stanowych z koncertem kolęd wystąpi ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny. Wstęp wolny.

WE WTOREK (02.02)
Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.- Światłości Narodów.

Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto Ofiarowania Pańskiego, jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Dlatego kolekta tego dnia przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

Dodatkowe Msze św. o godz. 9.30 i 16.30. Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata.

Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

Na zakończenie popołudniowych Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00 oprócz poświęcenia gromnic, udzielimy zebranym błogosławieństwa św. Błażeja. To prastary zwyczaj modlitwy kapłana, trzymającego wokół karku wiernego „błażejkę”, czyli dwie skrzyżowane świece w połowie ze sobą związane i proszącego Boga za przyczyną św. Błażeja o oddalenie chorób gardła i wszelkiego innego zła.

W ŚRODĘ (03.02)
Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona kamieniarzy, dobrej pogody, opiekuna zwierząt domowych i chorych na gardło, a także przyzywanego w czasie krwotoku.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po każdej Mszy św. udzielimy zebranym „błogosławieństwa św. Błażeja”.

W CZWARTEK (04.02)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, w którym dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (05.02)
Wspomnienie św. Agaty Sycylijki, dziewicy i męczennicy – patronki pielęgniarek, a także orędowniczki chroniącej przed pożarem i chorobami piersi. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 uroczyście poświęcimy sól, chleb i wodę ku czci św. Agaty.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Od 17.30 Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W SOBOTĘ (06.02)
Wspomnienie św. Pawła Miki i jego 25. Towarzyszy – pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu. W tym dniu Kościół wspomina także św. Rewokatę, męczennicę. Jej relikwie obok relikwii innego męczennika św. Placyda, znajdują się w ołtarzu, na którym codziennie sprawowana jest Najświętsza Ofiara w naszym kościele.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego. Od godz. 17.00 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V, VI i klas gimnazjalnych oraz okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Parafia św. Jadwigi zaprasza na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w Domu Parafialnym przy ul. Chrobrego 17 w sobotę 6 lutego od godz. 20.00. Zapewniamy wodzireja, dobre jedzenie oraz zabawę do białego rana. Koszt 60 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafii św. Jadwigi.

W przyszłą niedzielę (07.02)
V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

Na Mszy św. o godz. 12.00 uczniom klas drugich poświęcimy dziś świece komunijne. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę nabożeństwem czterdziestogodzinnym polegającym na adoracji Najświętszego Sakramentu przez trzy kolejne dni (do wtorku 09.02) rozpoczniemy przygotowania do Wielkiego Postu, początek którego w Środę Popielcową – 10 lutego br. Celem tego nabożeństwa jest pogłębianie więzi wierzących z Chrystusem obecnym w Sakramencie Ołtarza – obecnym w sposób trwały w przechowywanym w tabernakulum Chlebie Eucharystycznym. Adoracja wywodzi się więc od Mszy św. i do niej nas prowadzi, jako do źródła i szczytu.