Ogłoszenia 30.09 – 07.10

NIEDZIELA (30.09)
Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

Gościmy dziś w naszej Parafii Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą kazania a po Mszach św. rozprowadzać będą kalendarze na rok 2019, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na wsparcie Misji Świętych prowadzonych przez Zakon.
Za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla rodzin w Syrii.

Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w naszym kościele w tygodniu o godz. 17:15, a w niedziele o godz. 16:15. Codziennie po nabożeństwie różańcowym zapraszamy także na wieczorną Eucharystię. Podobnie jak w latach ubiegłych w kolejne dni modlić się będziemy za mieszkańców poszczególnych ulic należących do parafii:

1.X ul. Katowicka
2.X ul. Watoły
3.X ul. Polna
4.X ul. Kalidego
5.X ul. Mariańska
6.X ul. Nowaka
7.X ul. Rymera
8.X ul. Dombka
9.X ul. Kwiatowa i ul. Stawowa
10.X ul. Pudlerska
11.X ul. Nowa
12.X ul. 11 Listopada
13.X ul. Miła i Sąsiedzka
14.X ul. Łagiewnicka
15.X ul. Grunwaldzka
16.X ul. Gościnna i ul. Gruntowa
17.X ul. Św. Józefa
18.X ul. Krótka i Sadowa
19.X ul. Samarzewskiego i ul. Tęczowa
20.X ul. Krzyżowa
21.X ul. Rodziny Oswaldów
22.X ul. ks. Stabika
23.X ul. Ks. Bończyka i ul. Niedurnego
24.X ul. Ogrodowa i ul. Okrężna
25.X ul. Św. Pawła
26.X ul. Ligonia i ul. Mała
27.X ul. Rodzinna
28.X ul. Kruszcowa i ul. Stacyjna
29.X ul. Opolska
30.X ul. Świdra
31.X ul. Ks. Ficka

Zachęcamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii, aby podążając codzienną drogą wierności, szukali w Różańcu Świętym umocnienia i oparcia.
Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o włączenie się w modlitwę różańcową w swoich domach. Przypominamy, że za odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

Do niedzieli 7 października dzieci mogą przynosić wykonane przez siebie (mogą pomóc rodzice) z różnych materiałów różańce. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

W PONIEDZIAŁEK(01.10)
Wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, zwanej „Małą Tereską”. Jest patronką misji katolickich.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy na chwilę wspólnotowej modlitwy.

W poniedziałek rozpoczyna się także nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

WE WTOREK (02.10)
Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego zebranym w kościele dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa Aniołów Stróżów.

O godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (03.10)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu.

O godz. 19:00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, by wspólnie adorować modlitwą i śpiewem Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W CZWARTEK (04.10)
Wspomnienie świętego Franciszka (Jana Bernardone) z Asyżu, zakonnika – patrona Akcji Katolickiej i ochrony środowiska (ekologii).

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 19:00 w kancelarii pierwsza nauka przedślubna.

Przypominamy, że w każdy czwartek w godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

W PIĄTEK (05.10)
Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy – Apostołki Miłosierdzia Bożego; oraz wspomnienie św. Placyda, męczennika. Jego relikwie (obok relikwii św. Rewokaty, męczennicy) znajdują się w naszym ołtarzu posoborowym, na którym codziennie odprawiana jest Eucharystia.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz.8:00 Msza św. w int. czcicieli. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17:30 miesięczna Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W SOBOTĘ (06.10)
Wspomnienie świętego Brunona z Kolonii, prezbitera. Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii z okazji jego patronalnego święta. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na codzienną modlitwę przed poranną Mszą św. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

W sobotę odbędzie się w naszym kościele 54. PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH. Od godz. 10.30 okazja do Spowiedzi św. O godz. 11.00 Msza św. na którą serdecznie zapraszamy chorych, wszystkich, którzy przeszli zabiegi i operacje lub czekają na nie. Dotyczy to nie tylko starszych i dorosłych parafian, ale prosimy przyprowadzić do kościoła swoje chore dzieci i wnuki. Chcemy się za nich i z nimi modlić o uzdrowienie. Wszystkim zebranym w kościele udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych (prosimy wypełnić zamieszczone w „Oremusie” karteczki i oddać je po otrzymaniu sakramentu), błogosławieństwa lurdzkiego oraz pobłogosławimy lekarstwa, które prosimy przynieść ze sobą na Mszę św.
Tych, którym choroba lub siły nie pozwolą uczestniczyć w Dniu Chorych, odwiedzimy od godz. 7.00 z sakramentami świętymi w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna lub zakrystia.

W przyszłą niedzielę (07.10)
XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
Podczas Mszy św. o godz. 12:00 uroczyście poświęcimy skarbczyki uczniom klas III przygotowującym się do I Komunii św.

Program: Powrót i Odnowa to pomoc dla kobiet zmagających się z konsekwencjami aborcji. Składa się z 9 cotygodniowych spotkań w małych grupach. Jest okazją, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia przyjąć uzdrowienie i odnowę.
Może znamy osoby cierpiące z tego powodu – weźmy dla nich wizytówki i ulotki dostępne z tyłu kościoła i zaprośmy na kurs. Więcej informacji o kursie: Powrót i Odnowa w gablotkach i na stronie powrotiodnowa.org.