Ogłoszenia 30.08 – 06.09

NIEDZIELA (30.08)
Dziś XXII NIEDZIELA ZWYKŁA w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu powracamy dziś prezentując na stronie 2 pismo Ośrodka Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom w Chorzowie.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przypada 8. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1961-1964 śp. ks. Konrada CHŁODKA. Jest pochowany w Godowie, gdzie był proboszczem.
#8221;.

W PONIEDZIAŁEK (31.08)
Wspomnienie św. Rajmunda Nonnatusa, prezbitera – patrona położnych oraz Wspomnienie św. Józefa z Arymatei. Według Nowego Testamentu ofiarował grób przygotowany dla siebie, na pochówek ukrzyżowanego Jezusa. Był osobą majętną i członkiem Sanhedrynu.

Od wtorku wracamy do przed wakacyjnego porządku nabożeństw (czyli wraca Msza św. o godz. 7.00 w tygodniu w krypcie oraz sobotnia Msza św. w języku niemieckim o godz. 16.30 w kościele), a kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, wtorki i piątki 9.00-11.30 i 15.30-17.00, w środy 9.00-11.30.

WE WTOREK (01.09)
Wspomnienie NMP Królowej Pokoju, św. Idziego, pustelnika – patrona karmiących matek, epileptyków, osób kulawych i ludzi owładniętych strachem, i wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy – patronki pokrzywdzonych i dobrej sławy. Ta Święta z zakonu norbertanek, często rozważała mękę naszego Pana, co zbliżało ją do Chrystusa.
Na godz. 8.00 zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiem i z bliźnimi w nowym roku szkolnym 2015/2016. Od godz. 7.30 okazja do Spowiedzi św. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania.

Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

W tym roku po raz pierwszy dzień 1 września obchodzony będzie na prośbę Papieża Franciszka (tak jak ma to już miejsce w Kościele prawosławnym) jako ŚWIATOWY DZIEŃ O OCHRONĘ STWORZENIA. Będzie on dla wierzących – jak wyjaśnia Ojciec Święty – okazją do umocnienia w powołaniu, by strzec stworzenia. Pozwoli też dziękować za nie Bogu, prosić Go o pomoc w ochronie stworzenia i o przebaczenie grzechów popełnionych względem otaczającego nas świata. „Obchodzenie tego Dnia pod tą samą datą, co Kościół prawosławny, będzie sposobnością, by dać świadectwo coraz większej jedności z braćmi prawosławnymi – dodaje Papież. – Żyjemy w czasach, gdy wszyscy chrześcijanie stają wobec tych samych ważnych wyzwań, na które, aby być wiarygodni i skuteczni, musimy dawać wspólne odpowiedzi.

W ŚRODĘ (02.09)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących wolnym czasem do wspólnej modlitwy.

Po wakacyjnej przerwie ks. Paweł KACZMARCZYK zaprasza w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca na katechezy biblijne. Pierwsza w najbliższą środę o godz. 18.45 w kościele.

W CZWARTEK (03.09)
Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, miłośnika i reformatora liturgii. Od niego pochodzi zwyczaj odprawiania za dusze zmarłych 30 Mszy św., zwanych „gregoriańskimi”. Niech on będzie naszym mistrzem w poznaniu i ukochaniu Mszy św.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

Wszystkich ministrantów i ich rodziców zapraszamy na Mszę świętą w najbliższy czwartek na godz. 18.00, a po niej nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania. Po Mszy i nabożeństwie spotkanie w salce nad zakrystią.

W PIĄTEK (04.09)
Wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i 10 Towarzyszek – zakonnic z Nowogródka.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. To dobra okazja, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i innych.

O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Na tę Eucharystię zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych ze swoimi tornistrami. Uroczyście je poświęcimy u progu nowego roku szkolnego.

W SOBOTĘ (05.09)
Wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy – Założycielki Zakonu Sióstr Misjonarek Miłości. Z tej okazji obchodzony jest w Kościele po raz trzynasty DZIEŃ BRATA. Celem tej inicjatywy jest zaproszenie ludzi do modlitwy i do otwarcia się na bliźniego.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 7.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej Parafii w ich domach. lub zakrystia.

Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i do Spowiedzi św.

O godz. 17.15 w krypcie odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH PARAFII DEKANATU CHORZÓW. Program spotkania przedstawia się następująco: rozpoczęcie nauką stanową, o 17.45 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, a całość zakończy Msza św. o 18.00. Udział w dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

W przyszłą niedzielę (06.09)
XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

Po każdej Mszy św. w niedziele 6 i 13 września przy wyjściach z kościoła można będzie składać swoje ofiary przeznaczone na nowy krzyż misyjny, który podczas Sumy w niedzielę 13 września br. zostanie poświęcony na naszym placu kościelnym.

O godz. 10.30 Suma dożynkowa w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych znajdujących się na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców z rodzinami.

O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Uczniów klas trzecich gimnazjum oraz wszystkich którzy chcą przystąpić do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek 10 września. Na spotkanie zapraszamy też rodziców.