Ogłoszenia 30.03 – 06.04

Niedziela (30.03)
Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

W tradycji rzymskiej dziś przypada „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, z Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie szczególnie zasłużonej dla Kościoła.

W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu, czyli Spowiedzi św. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni. Do Komunii św. w święta możemy przystępować również dłużej po spowiedzi, bylebyśmy nie popełnili grzechu ciężkiego. Grzechy lekkie, czyli takie, które zostały popełnione nie w pełni świadomie lub też ich materia nie obejmuje rzeczy ważnych, są gładzone podczas aktu pokuty na początku Mszy św., o ile z wiarą i pokorą stajemy w prawdzie wobec Boga.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy dziś jeszcze na godz. 16.15 na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa PATASA.

Wychodząc z kościoła zapraszamy na kiermasz przedświąteczny, przygotowany przez z Ochronkę Sióstr Elżbietanek w Bytomiu- Łagiewnikach (posługuje w niej pochodząca z naszej parafii Siostra Alberta Magdalena JASEK). Można tam nabyć tradycyjnie rzeczy wykonane przez dzieci i młodzież naszej świetlicy a dochód będzie przeznaczony na działalność statutową. Zachęcamy do tego rodzaju wsparcia.

W poniedziałek (31.03)
O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia w maju br. Pierwszej Komunii Świętej. W krypcie natomiast kolejne spotkanie modlitewne.

W środę (02.04)
Wspomnienie św. Franciszka z Pauli, pustelnika. Zapoczątkował on zgromadzenie pustelników, z którego powstał Zakon Braci Mniejszych (Minimów).

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne, podczas którego odmówimy szósty dzień Nowenny do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a o 18.45 w kościele kolejne spotkanie biblijne.
W godz. od 17.00 do 19.00 można w kancelarii parafialnej skorzystać z porad i pomocy we wszelkiego rodzaju uzależnieniach.

W środę przypada 9. rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

W czwartek (03.04)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Nie zapominajmy o tym wielkim darze, jakim jest Eucharystia, szczególnie w tych dniach, gdy zbliżamy się do celebracji tajemnicy jej ustanowienia w Wielki Czwartek. Jak też prośmy z ufności i z pokorą za tych, którzy ją dla nas sprawują: za kapłanów. Módlmy się o świętość ich życia, aby ich świadectwo pociągało wielu młodych, zwłaszcza z naszej parafii do pójścia w ich ślady. O godz. 18.00 Msza św. o nowe powołania do służby w Kościele.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W piątek (04.04)
Wspomnienie św. Izdydora, biskupa i doktora Kościoła – patrona internetu.
Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego. O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców. Od godz. 17.30 Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W tym dniu 29. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie ks. dr hab. Jerzy DADACZYŃSKI. Polecamy go modlitwom parafian.

W sobotę (05.04)
Wspomnienie św. Wincentego Ferreriusza, prezbitera – patrona budowniczych.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego. O godz. 10.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci naszej parafii.

W tym dniu do Pierwszej Spowiedzi św. przystąpią dzieci przygotowujące się do przyjęcia w maju br. Pierwszej i Wczesnej Komunii św. O godz. 10.30 do spowiedzi przyjdą klasy II A i B, a o 11.30 klasy II C i D oraz wcześniaki.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Sobotnią Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które przygotowują nas do wizytacji biskupiej. Nauki rekolekcyjne wygłosi dla nas ks. dr Marcin NIESPOREK, misjonarz archidiecezjalny z Pszowa. Już dziś zachęcamy do udziału w wyznaczonych naukach stanowych, a także do codziennego udziału we Mszach św. z naukami ogólnymi i przystępowania do sakramentu Pokuty. W sobotę o godz. 19.00 pierwsza nauka stanowa dla młodzieży naszej parafii uczącej się i pracującej.

W przyszłą niedzielę (06.04)
V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU zwaną Niedzielą Krzyża Świętego, oprócz nauk rozpoczynających Rekolekcje Parafialne na każdej Mszy św. o godz. 18.00 specjalna nauka stanowa dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i młodszych.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na świąteczny wystrój naszego kościoła.

Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach zaprasza młodzieńców zainteresowanych poznaniem seminaryjnego życia na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 roku. W programie Dnia Otwartego, który rozpocznie się o godzinie 9.00, przewidujemy: konferencję na temat powołania, możliwość spotkań z klerykami oraz udział we Mszy świętej w ramach XXIX Światowego Dnia Młodzieży w katedrze o godzinie 14.00.