Ogłoszenia 3.09 – 10.09

NIEDZIELA (03.09)
Serdecznie witamy w naszej Parafii dwóch nowych kapłanów: Ks. Bartosza JANKOWSKIEGO i Ks. Krzysztofa BEDNARKA. Życzymy, by czuli się pośród nas dobrze pod opieką Świętego Józefa – naszego patrona.

Witamy także wszystkich, którzy powrócili już do swoich domów z wakacji, pełni wrażeń i nowych sił do czekających ich zadań.

Dziś w naszej Parafii dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia podczas Sumy o godz. 10:30 w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych znajdujących się na terenie naszej parafi prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

Za złożone dziś ofiary na zakup węgla, którym ogrzewamy nasz kościół składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. chrzcielna w intencji dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a o godz. 16:30 nieszpory.

Przypominamy, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: wraca Msza św. o godz. 7:00 w tygodniu w krypcie oraz sobotnia Msza św. w języku niemieckim o godz. 16:30 w kościele), a kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki 9.00-11.30 wtorki 9.00-11.30 – 15.30-17.00 środy 9.00-11.30 piątki 9.00-11.30 – 15.30-17.00

PONIEDZIAŁEK (04.09)
Wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i 10 Towarzyszek – zakonnic z Nowogródka.

Na godz. 8.00 zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiem i z bliźnimi w nowym roku szkolnym 2017/2018. Od godz. 7.30 okazja do Spowiedzi św. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania.

Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

O godz. 18:45 w kościele rozpoczynamy co tygodniowe spotkania modlitewne. W programie spotkania: wspólna modlitwa Nieszporów z Liturgii Godzin, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Grupa modlitewna 10 września br. obchodziła będzie 5. rocznicę swoich co poniedziałkowych spotkań. Serdecznie zapraszamy!

We WTOREK (05.09)
Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Ta pochodząca z Albanii zakonnica była matką wszystkich ubogich i uciskanych, przywracała nadzieję ludziom, którzy już jej nie mieli. Była darem dla Kościoła i świata – mówił o niej Jan Paweł II. Jej proces beatyfikacyjny był najkrótszy we współczesnych dziejach Kościoła

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej, działającego w naszej parafii od 28 września 2016 roku.

W ŚRODĘ (06.09)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w kościele katecheza biblijna. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 6. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (07.09)
Wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
O godz. 19:00 pierwsza nauka przedślubna w kancelarii parafialnej.

W PIĄTEK (08.09)
celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych (obchodzone już od V wieku): Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia.

W tym dniu Legion Maryi obchodzi swoje święto patronalne (powstał w Dublinie 7.IX. 1921 r.). Legion ma być armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję.

O godz. 8:00 w intencji członków Legionu Maryi naszej parafii pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy i Wielce Łaskawej, który w listopadzie br. obchodził będzie 25. rocznicę powstania w naszej wspólnocie. Zapraszamy więc wszystkich członków, auksyliatorów i sympatyków do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Zapraszamy także do wstępowania w szeregi Legionu, którego spotkania w naszej parafii odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 w salce nad zakrystią.

W SOBOTĘ (09.09)
Wspomnienie św. Piotra Klawera, prezbitera. Papież Leon XIII ogłosił go w 1896 roku patronem misji wśród Murzynów.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i
osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (10.09)
XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ . Kolekta tego dnia (specjalna) na remont i renowację murów wieży naszego kościoła.