Ogłoszenia 3.05 – 10.05

NIEDZIELA (03.05)
Dziś obchodzimy V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ i rocznicę Konstytucji 3 Maja. Na Jasnej Górze wczoraj i dziś gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej. Łączymy się z nimi dziś duchowo. Maryja zawsze była dla Polaków ostoją, ucieczką i obroną, zwłaszcza w czasach trudnych doświadczeń i zmagań o tożsamość narodową. Obrana przez króla Jana Kazimierza na Królową Polski, otacza naszą Ojczyznę płaszczem macierzyńskiej opieki od ponad czterystu lat. Dziękujemy dziś Bogu za Maryję, naszą Matkę i Królową i prosimy o Jej dalszą opiekę nad nami.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 10.30 dziś Msza św. w int. dzieci obchodzących pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W PONIEDZIAŁEK (04.05)
Uroczystość św. Floriana, męczennika – patrona archidiecezji katowickiej, Chorzowa oraz hutników, strażaków, kominiarzy i metalowców.

O godz. 18.45 w kościele próba przed Bierzmowaniem dla kandydatów oraz ich świadków.;

O godz. 18.45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej.

W tym dniu o godz. 18.00 sufragan katowicki ks. bp Marek SZKUDŁO odprawi Mszę św. w sanktuarium św. Floriana w Chorzowie. Tradycyjnie już wierni wszystkich chorzowskich parafii pielgrzymują w tym dniu do Patrona naszego miasta. Zapraszamy i naszych parafian do udziału w tych uroczystościach.

W WTOREK (05.05)
Podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież klas III gimnazjalnych przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, którego udzieli im sufragan katowicki ks. bp Adam WODARCZYK. W związku z Bierzmowaniem we wtorek nie będzie w naszym kościele nabożeństwa majowego o godz. 17.30.

W ŚRODĘ (06.05)
obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa – naszego Patrona.

W CZWARTEK (07.05)
O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć związek małżeński do 6 września br. informujemy, że Dzień Skupienia dla nich odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 17.15 w krypcie.

W PIĄTEK (08.05)
Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni.

Tego dnia wikariusz naszej parafii ks. Paweł KACZMARCZYK obchodził będzie 5. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

W SOBOTĘ (09.05)
Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych i starszych wiekiem parafian w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (10.05)
VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. O godz. 9.00 Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich zaangażowanych w organizację tegorocznego festynu odpustowego.

Informujemy, że w naszym kościele jest możliwość skorzystania ze Spowiedzi św. osób niesłyszących i słabo słyszących. W tym celu został dla tych osób specjalnie przystosowany konfesjonał, który znajduje się po prawej stronie od wejścia głównego do kościoła. Na co dzień dyżuruje w nim ks. Krzysztof PATAS. Wejście do tego konfesjonału w kącie od strony okien witrażowych