Ogłoszenia 29.10 – 05.11

NIEDZIELA (29.10)
Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matkę za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

Zapraszamy dziś na godz. 16:15 na nabożeństwo różańcowe szczególnie mieszkańców ulicy Nowej. W poniedziałek i wtorek różaniec wspólnie odmówimy o godz. 17:15.

Dziś 58. urodziny obchodzi duszpasterz naszej Parafii ks. prof. Jerzy DADACZYŃSKI. O godz. 17:00 Msza św. w jego intencji zamówiona przez Radę Parafialną.

„Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na misje. Po Mszach św. przy wyjściach z kościoła nasza co miesięczna kwesta na rodziny z Aleppo, którym nasza Parafia pomaga finansowo (510 zł na miesiąc na każdą rodzinę).

PONIEDZIAŁEK (30.10)
przypada Święto 62. Rocznicy Poświęcenia Katedry Chrystusa Króla w Katowicach, która jest największą archikatedrą w Polsce. Konsekracji świątyni dokonał 30 października 1955, podczas tzw. wysiedlenia biskupów katowickich, ordynariusz częstochowski bp Zdzisław Goliński.

O godz. 18:45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy.

We WTOREK (31.10)
Na Mszę św. godz. 18.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy spędzą 1 listopada poza naszą Parafią, odwiedzając groby swoich bliskich i znajomych niejednokrotnie na kilku cmentarzach naszego regionu. Jest to Msza św. z wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych Pańskich, dlatego też jej uczestnicy dopełnią w ten sposób obowiązku świątecznej Eucharystii.

Na godzinę 19.00 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i starszych, zwłaszcza dzieci uczęszczające tak licznie na Różaniec, na WIECZÓR ŚWIĘTYCH. Rozpocznie się on na cmentarzu przy krzyżu ok. 19.00. Stamtąd udamy się procesyjnie do kościoła przy śpiewie litanii do Wszystkich Świętych. Prosimy przyjść w przebraniu swojego ulubionego świętego i przynieść ze sobą świece.

W ŚRODĘ (01.11)
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PAŃSKICH, w którą uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Kolekta tego dnia przeznaczona na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

O godz. 14.00 uroczyste Nieszpory i nabożeństwo żałobne – tzw. Officjum – po nich procesja na nasz cmentarz parafialny, podczas której będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu. O godz. 16.30 różaniec za zmarłych
z wyczytywaniem powierzonych zalecanych.

W pierwszych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

W CZWARTEK (02.11)
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się
w Eucharystii. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

Msze św. w tym dniu: o godz. 7:00 (w kościele), 8:00 i 9:30, a po południu o godz. 16:30 i 18:00. UWAGA! W Dzień Zaduszny pół godziny przed każdą Mszą św. (o 7:30, 9:00, 16:00 i 17:30) różaniec za zmarłych i wyczytywanie złożonych zalecek.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna, a o 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (03.11)
Wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika. Jest patronem obu Ameryk oraz pielęgniarek, robotników i dominikańskich braci współpracowników. Uznawany jest także za patrona zgody na tle rasowym, sprawiedliwości społecznej i ludzi o rasie mieszanej.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli… O godz. 18:00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17:30 miesięczna Spowiedź św. dla klas III i IV.

W SOBOTĘ (04.11)
Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa – duszpasterza
z ogromnym zaangażowaniem troszczącego się zarówno o wielkie sprawy całego Kościoła, jak
i o codzienne, bytowe problemy biedaków w jego diecezji. Jest patronem zakonu boromeuszek, bibliotekarzy, instytutów wiedzy katechetycznej i profesorów seminariów.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

W tym dniu od godz. 7:00 z sakramentami świętymi odwiedzimy w domach chorych
i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje zakrystia lub kancelaria.

W przyszłą niedzielę (05.10)
XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
W miejscu przyjmowania zalecek można nabyć kalendarze misyjne na 2018 rok. Cena kalendarza to 5 zł. Dochód z kalendarzy jest przeznaczony na misje.