Ogłoszenia 29.09 – 06.10

NIEDZIELA (29.09) XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Dziś oddajemy cześć Archaniołom Michałowi, Gabrielowi i Rafałowi, którzy mają szczególne miejsce w historii naszego zbawienia. Niech ich opieka i wstawiennictwo strzeże nas przed wejściem na drogę zła.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla rodzin w Syrii. „Bóg zapłać” za gest solidarności i wsparcia bliźnich. O 16:30 zapraszamy na – nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (30.09)
Wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

O godz. 17:00 w kancelarii katechumenat, a o godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej.

O godz. 18:45 w kościele odbędzie się drugie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej Nr 17, 39 i „Katolika”.

We WTOREK (01.10)
Wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, zwanej „Małą Tereską”. Jest patronką misji katolickich.

Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc modlitwy różańcowej.

Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec., zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w naszym kościele w tygodniu o godz. 17:15, a w niedziele o godz. 16:15. Codziennie po nabożeństwie różańcowym zapraszamy także na wieczorną Eucharystię. Podobnie jak w latach ubiegłych (od roku 2005) w kolejne dni modlić się będziemy za mieszkańców ulic należących do Parafii. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych ulic, aby podążając codzienną drogą wierności, szukali w Różańcu Świętym umocnienia i oparcia. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o włączenie się w modlitwę różańcową w swoich domach. Przypominamy, że za odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

O godz. 17:15 pierwsze nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Dombka.

O godz. 19:00 w salce nad zakrystią spotkanie w Szkole Modlitwy dla osób dorosłych i o godz. 19:00 także spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (02.10)
Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Na zakończenie nabożeństwa różańcowego zebranym w kościele dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa Aniołów Stróżów.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Świdra.

O godz. 19:00 w kościele Wieczór Uwielbienia.

W CZWARTEK (03.10)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA.

O godz. 8:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Grunwaldzkiej poprowadzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 39. ]

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (04.10)
Wspomnienie świętego Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA.

O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli. O godz. 16:30 „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie cztery części Różańca św..

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Nowej poprowadzi młodzież oazowa naszej Parafii.

O godz. 18:00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców.

Od 17:30 miesięczna Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

Uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie oraz młodzież szkół średnich i studentów, którzy chcą dołączyć do spotkań zapraszamy w piątek, 4 października, o godz. 19:00 na probostwo.

W SOBOTĘ (05.10)
Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy – Apostołki Miłosierdzia Bożego; oraz wspomnienie św. Placyda, męczennika. Jego relikwie (obok relikwii św. Rewokaty, męczennicy) znajdują się w naszym ołtarzu posoborowym, na którym codziennie odprawiana jest Eucharystia.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego.

Od godz. 17.00 Adoracja.O 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy 11 Listopada poprowadzi Róża Rodziców.

W sobotę odbędzie się w naszym kościele 57. PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH. Od godz. 10.30 okazja do Spowiedzi św. O godz. 11.00 Msza św. na którą serdecznie zapraszamy chorych, wszystkich którzy ostatnio chorowali, przeszli zabiegi i operacje lub czekają na nie. Dotyczy to nie tylko starszych i dorosłych parafian, ale prosimy przyprowadzić do kościoła swoje chore dzieci i wnuki. Wszystkim zebranym w kościele udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych (prosimy wypełnić zamieszczone w „Oremusie” karteczki i oddać je po otrzymaniu sakramentu), błogosławieństwa lurdzkiego oraz pobłogosławimy lekarstwa, które prosimy przynieść ze sobą na Mszę św.

Od godz. 7.00 odwiedziny chorych. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna lub zakrystia.

W przyszłą niedzielę (06.10) XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Kolekta przeznaczona będzie na zakup opału do naszego kościoła. O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic Miłej i Sąsiedkiej.

W niedzielę 13 października o godz. 18:30 w naszym kościele odbędzie się światowa premiera nowej kompozycji Marcela Péresa – Mysteria Apocalypsis II – w wykonaniu samego kompozytora, Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis oraz Orkiestry Muzyki Nowej pod dyrekcją Szymona Bywalca. Warstwę literacką utworu stanowią wybrane wersety z 21 i 22 rozdziału Apokalipsy św. Jana, a muzyka pod wieloma względami nawiązuje do najstarszych tradycji europejskich: śpiew rzymsko-grecki, ale też śpiew świątyni jerozolimskiej, tradycyjny śpiew egipski. Towarzyszące śpiewowi instrumenty badają strukturę tkanki dźwiękowej i pojedynczego dźwięku, próbując przechwycić wewnętrzną energię, która wprawia dźwięki w ruch.

W sobotę 28 września koncertem w naszym kościele rozpoczął V Chorzowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert inauguracyjny I-go Ogólnopolskiego Konkursu Organowego odbędzie się w naszym kościele 09.10. o 19:00. 10-go i 11-go października cały dzień przesłuchania konkursowe.
11-go października o 19:00 Koncert Laureatów.

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza 6-go października o godz.16.00 na Festyn Starochorzowskie Żniwne, który odbędzie się na Placu Jana lub w razie niepogody w Sali Widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury.