Ogłoszenia 29.08 – 05.09

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii. Przed kościołem po każdej Mszy świętej będzie miała miejsce kwesta na pomoc rodzinom w Aleppo. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Serdecznie witamy w naszej Parafii nowego księdza wikariusza: ks. Adama Słotę. Życzymy ks. Adamowi przemożnej opieki św. Józefa w jego posłudze kapłańskiej.

Msza Święta pożegnalna ks. Bartosza Jankowskiego, który zakończył posługę wikariusza w naszej Parafii, będzie miała miejsce we wtorek, 7 września o godz. 18.00.  

Nieszpory niedzielne o godz. 16:30.

Od 1 września Msze Święte w tygodniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Okazja do skorzystania ze spowiedzi św. będzie miała miejsce codziennie, zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie, pół godziny przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej. W soboty dodatkowo od godz. 17.00 do 18.00. W niedziele nie będziemy spowiadać podczas Eucharystii. Prosimy, aby przychodząc wcześniej do kościoła, zadbać o odpowiedni czas do skorzystania z tego sakramentu. 

Od 01 września okazja do skorzystania ze spowiedzi św. w parafii św. Jadwigi, gdzie od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 i od 15.30 do 18.00 funkcjonuje stały konfesjonał.

W środę, 1 wrześniao godz. 8.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszych szkół. Będzie to Msza Święta wotywna ku czci św. Józefaa

Po Mszy Świętej cotygodniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa.

O godz. 17.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca zapraszamy do liczniejszego udziału we Msza świętych oraz nabożeństwach.

W czwartek, 2 września, o godz. 19.00 pierwsza nauka przedślubna w salce nad zakrystią. W sobotę, 4 września, dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 17.15 w kościele. 

W sobotę od godziny 7.00 będziemy odwiedzać chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Zapisy do piątku w zakrystii.

W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy Radę Parafialną na powakacyjne spotkanie na probostwie.

Dajmy nadzieję na lepsze jutro… to nasza parafialna akcja mająca pomóc dzieciom z uboższych rodzin w dobrym przygotowaniu się do nowego roku szkolnego. Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej znajduje się kosz do którego możemy przynosić przybory szkolne dla naszych dzieci. Na Wasze dary czekamy do wtorku 31 sierpnia.

Od poniedziałku do soboty, od o godz. 8.30 do 17.50, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele oraz w czasie trwania Mszy pogrzebowych adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie.

Za tydzień, w niedzielę o godz. 10.00 Msza Święta DOŻYNKOWA w intencji działkowców Rodzinnych Ogrodów Działkowych im.: Tadeusza Kościuszki i Karola Miarki.

W czasie Mszy o godz. 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. oraz będziemy się modlić za dzieci obchodzące I rocznicę przyjęcia tego sakramentu. Nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

Niedzielna kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji, a zwłaszcza na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży.

Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 5 września przy parafii pw. św. Antoniego w Chorzowie będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował przy w/w kościele.  Serdecznie zapraszamy.

W okresie wakacyjnym:

• Msze Św. w tygodniu o godz. 8:00 i 18:00;

• Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki i środy w godz. 9:00 – 11:30;          we wtorki i piątki w godz. 15:00 – 17:00