Ogłoszenia 29.07 – 05.08

NIEDZIELA (29.07)
Mija połowa tegorocznych wakacji. Od środy nadchodzącego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

Za ofiary dzisiejsze przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

Zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory o godz. 16.30.

W PONIEDZIAŁEK(30.07)
Wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. Był jednym z największych kaznodziejów V wieku. Zostawił po sobie blisko 376 kazań. Jeden z najsłynniejszych jego tekstów, to ten, w którym Piotr roztrząsa problem zabawy i swawolnych tańców. Św. Piotra wzywa się go w przypadkach wścieklizny i wysokiej gorączki.

WE WTOREK (31.07)
Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera – Założyciela Towarzystwa Jezusowego (Jezuici). Znakiem zakonu jest IHS (w tym znaku zwyciężaj) i hasło „Na większą chwałę Bożą”. Papież Pius XI ogłosił św. Ignacego z Loyoli patronem rekolekcji.

W ŚRODĘ (01.08)
Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła – patrona spowiedników, teologów i adwokatów.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo
do matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 19.00 w kancelarii Katechumenat.

W CZWARTEK (02.08)
Wspomnienie NMP Anielskiej. 2 sierpnia 1216 r. papież Honoriusz III udzielił odpustu zupełnego wszystkim odwiedzającym asyski kościółek zwany Porcjunkulą, który św. Franciszek odbudował i przy którym później, w 1226 r., umarł. Odpustu Porcjunkuli udziela się co roku 2 sierpnia pod zwykłymi warunkami skruchy, spowiedzi, Komunii i modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie swojego kościoła parafialnego, wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św. modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (03.08)
Wspomnienie św. Lidii z Tiatyry – patronki farbiarzy. Ta pierwsza kobieta, którą św. Paweł ochrzcił po przybyciu do Europy, zasługuje w czasie jednoczenia się naszego kontynentu na szczególną promocję. Wiemy o niej z Dziejów Apostolskich.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli Serca Jezusowego.

W SOBOTĘ (04.08)
Wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a, prezbitera – patrona proboszczów i wszystkich kapłanów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.
Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Od godz. 7.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej Parafii w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna lub zakrystia.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 17:30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (05.08)
XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.