Ogłoszenia 29.05 – 05.06

NIEDZIELA (29.05)
Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś świat męski naszej archidiecezji pielgrzymuje do Piekar Śl. Polecamy pielgrzymów modlitwom parafian, a w szczególności mężczyzn i młodzieńców z naszej parafii, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Uroczyste powitanie naszych pielgrzymów przewidziane jest około godz. 18.00.

Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy serdecznie na godz. 16.30 na nabożeństwo i procesję teoforyczną. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa o godz. 17.30. Postarajmy się, by Boża obecność i działanie oddziaływały również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem, o które prośmy idąc za Nim w eucharystycznej procesji.

Dziś jeszcze o godz. 21.00 w kaplicy chrzcielnej ostatni Apel Jasnogórski.

W PONIEDZIAŁEK (30.05).
Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. Jest czczony jako patron dobrej spowiedzi i tajemnicy spowiedzi.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (31.05)
Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki oczekujące potomstwa.

W ŚRODĘ (1.06)
rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Pana Jezusa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Modlitwa ta jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

W tym dniu Kościół wspomina św. Justyna, męczennika. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna.

W CZWARTEK (2.06)
Wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra.
Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. O godz. 18.00 Msza św. o nowe wezwania do służby w Kościele. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W tym dniu 48. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 1968-1971 Ks. Kanonik Paweł FURCZYK, a 44. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii Ks. Marcin LEDWOŃ, obecnie wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym.

W PIĄTEK (3.06)
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ustanowiona z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

Dzień ten ma uświadomić wiernym ich odpowiedzialność za jakość powołań kapłańskich i zachęcić do modlitwy za pasterzy. Jedną z form stałej modlitwy jest „duchowa adopcja” kapłanów tzw. margaretka.

O godz. 8.00 pierwszo piątkowa Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego. O godz. 18.00 miesięczna Msza św. szkolna w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla klas III i IV. O godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe w oktawie Bożego Ciała, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Z racji oktawy Bożego Ciała i uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

W tym dniu przypada także 12. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1953-1957 śp. ks. Ignacego SZPUNARA. Jest pochowany w rodzinnej Albigowej koło Łańcuta.

W SOBOTĘ (4.06)
Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Pierwsze wzmianki o kulcie spotykamy w XIII w. Wówczas łączono go z kultem Sercem Matki Bożej Bolesnej przebitym siedmioma mieczami. Nabożeństwo spotęgowało się dzięki objawieniom NMP w Fatimie. Tam w głównym orędziu podkreśliła pokutę, nawrócenie i modlitwę jako jedyny ratunek w trudnych sytuacjach. W czasie II wojny światowej, papież Pius XII poświęcił cały świat Niepokalanemu Sercu NMP, polecając, by uczyniły to także wszystkie katolickie narody i diecezje. Polska uczyniła to na Jasnej Górze w dniu 8 września 1946 roku.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 17.00 miesięczna Spowiedź św. dla klas V i VI oraz klas gimnazjalnych, a także okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu odbędzie się 47. PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii na Mszę św. w ich intencji o godz. 11.00. Od godz. 10.30 okazja do Spowiedzi św. Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na remont naszych organów. Podczas Mszy św. poświęcimy także lekarstwa, które prosimy przynieść ze sobą.
Tych, którzy z powodu swojej choroby nie mogą uczestniczyć w Dniu Chorych, odwiedzimy z sakramentami świętymi w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).

O godz. 17.15 w krypcie odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH PARAFII DEKANATU CHORZÓW. Parom zamierzającym zawrzeć do końca września 2015 roku sakrament małżeństwa przypominamy, że udział w przewidzianym dla nich dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

W przyszłą niedzielę (5.06)
X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE
Czciciele Matki Bożej 13-16 czerwca
Czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa 20-23 czerwca
Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Koszt 170 zł / zakwaterowanie od g. 16.00 w poniedziałek / początek g. 18.00 / zakończenie obiadem w czwartek.
Kilka dni spędzonych na refleksji, modlitwie, rozmowach i wypoczynku może zaowocować większą osobistą pobożnością i pogłębieniem swojej wiary.
Zgłoszenia telefoniczne w Domu Rekolekcyjnym 32/4561497.

UNIWERSYTET ŚLĄSKI ZAPRASZA
chętnych maturzystów oraz młodzież starszą do studiowania na dwunastu wydziałach. Wydział Teologiczny zaprasza natomiast do studiowania na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie, w ramach zarówno studiów dziennych, jak i zaocznych. Wydział Teologiczny otwiera swoje drzwi:
– dla tych, którzy zainteresowani są teologią,
– dla tych, którzy odkrywają powołanie do kapłaństwa, lub jako świeccy pragną uczyć religii,
– oraz dla wszystkich, którzy są zainteresowani tematem rodziny i chcę profesjonalnie jej pomagać.
Szczegółowe informacje w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Wydziału.