Ogłoszenia 29.01 – 05.02

NIEDZIELA (29.01)
Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ks. Tadeusz Adamczyk, który od prawie dwóch lat posługuje w naszej parafii osiągnął wiek emerytalny i otrzymał od księdza arcybiskupa dekret pozwalający zamieszkać w domu rodzinnym. Serdecznie dziękujemy mu za pracę i ducha którego wniósł w naszą wspólnotę przez swoją posługę. Uroczyste pożegnanie będzie miało miejsce dziś w czasie Mszy o godzinie 10.30 .

Dziś w bazylice panewnickiej o godz. 14:00 adoracja dla emerytów i rencistów, osób samotnych i niepełnosprawnych oraz Apostolstwa Chorych.

W PONIEDZIAŁEK (30.01).
O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie z rodzicami uczniów klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W krypcie (także o 18:45) spotkanie grupy modlitewnej (adoracja, wspólna modlitwa brewiarzowa). Serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK (31.01)
Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera – założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży. Jest patronem młodzieży, młodych robotników i rzemieślników. O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Na zakończenie tegorocznych adoracji przy żłóbku Pana w bazylice w Panewnikach o godz.19:15 odbędzie się koncert kolędowy w wykonaniu Józefa SKRZEKA z Haliną FRĄCKOWIAK oraz zespołu „Górale z Istebnej i Młodzi”.

W ŚRODĘ (01.02)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej 9. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (02.02)
Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Dodatkowe Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30 i 16:30. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Na zakończenie popołudniowych Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00 oprócz poświęcenia gromnic, udzielimy zebranym błogosławieństwa św. Błażeja. To prastary zwyczaj modlitwy kapłana, trzymającego wokół karku wiernego „błażejkę”, czyli dwie skrzyżowane świece w połowie ze sobą związane i proszącego Boga za przyczyną św. Błażeja o oddalenie chorób gardła i wszelkiego innego zła.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, w którym dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; O godz. 18:00 Msza św. o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne, dlatego kolekta tego dnia na ten cel.

W PIĄTEK (03.02)
Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona kamieniarzy, dobrej pogody, opiekuna zwierząt domowych i chorych na gardło, a także przyzywanego w czasie krwotoku.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Od 17:30 Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W SOBOTĘ (04.02)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8:00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego. Od godz. 17:00 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V, VI i klas gimnazjalnych oraz okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii, którzy już nie mogą sami przychodzić do kościoła. Prośbę o przyjście kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można także dodatkowo poprosić o przynoszenie przez szafarzy Komunii św. w każdą niedzielę.

W przyszłą niedzielę (05.02)
V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.