Ogłoszenia 28.10 – 04.11

NIEDZIELA (28.10)
Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.
„Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na Misje Święte. Po Mszach św. przy wyjściach z kościoła nasza comiesięczna kwesta na rodziny z Aleppo, którym nasza Parafia pomaga finansowo (510 zł na miesiąc na każdą rodzinę).

Zapraszamy dziś na godz. 16:15 na nabożeństwo różańcowe szczególnie mieszkańców ulic Kruszcowej i Stacyjnej.

Za zmarłych zalecanych codziennie rano i po południu od 1 listopada odmawiany będzie różaniec oraz odprawionych zostanie także 30 Mszy św.

W PONIEDZIAŁEK(29.10)
59. urodziny obchodzi duszpasterz naszej Parafii ks. prof. Jerzy DADACZYŃSKI.

O godz. 18:45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy.

WE WTOREK (30.10)
przypada Święto 63. Rocznicy Poświęcenia Katedry Chrystusa Króla w Katowicach, która jest największą archikatedrą w Polsce. Konsekracji świątyni dokonał 30 października 1955, podczas tzw. wysiedlenia biskupów katowickich, ordynariusz częstochowski bp Zdzisław Goliński.

W tym dniu w kancelarii parafialnej w godzinach od 17:00 do 19:00 czynny będzie Punkt Konsultacyjny, który udziela bezpłatnych porad w sprawie różnego rodzaju uzależnień i problemów psychologicznych.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (31.10)
Na Mszę św. godz. 18.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy spędzą 1 listopada poza naszą Parafią, odwiedzając groby swoich bliskich i znajomych niejednokrotnie na kilku cmentarzach naszego regionu. Jest to Msza św. z wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych Pańskich, dlatego też jej uczestnicy dopełnią w ten sposób obowiązku świątecznej Eucharystii.

O godz. 17.00 w kancelarii katechumenat.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W CZWARTEK (01.11)
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PAŃSKICH, w którą uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 10:30 Msza św. o powołania do służby w Kościele.
Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Kolekta tego dnia przeznaczona na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. O godz. 14.00 uroczyste Nieszpory i nabożeństwo żałobne – tzw. Oficjum – po nich procesja na nasz cmentarz parafialny, podczas której będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu. O godz. 16.30 różaniec za zmarłych z wyczytywaniem powierzonych zalecanych.
W pierwszych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

W PIĄTEK (02.11)
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się w Eucharystii. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
Msze św. w tym dniu: o godz. 7:00 (w kościele), 8:00 i 9:30, a po południu o godz. 16:30 i 18:00. UWAGA! W Dzień Zaduszny pół godziny przed każdą Mszą św. (o 7:30, 9:00, 16:00 i 17:30) różaniec za zmarłych i wyczytywanie złożonych zalecek.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w int. czcicieli. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17:30 miesięczna Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W SOBOTĘ (03.11)
Wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika. Jest patronem obu Ameryk oraz pielęgniarek, robotników i dominikańskich braci współpracowników. Uznawany jest także za patrona zgody na tle rasowym, sprawiedliwości społecznej i ludzi o rasie mieszanej.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi św.
W tym dniu od godz. 7:00 z sakramentami świętymi odwiedzimy w domach chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje zakrystia lub kancelaria.

W przyszłą niedzielę (04.10)
XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry.

Zapraszamy do zakupu płyty DVD poświęconej naszym parafialnym organom. Film w ciekawy sposób prezentuje piękno instrumentu, a także brzmienie poszczególnych głosów. Ukazuje też proces powstawania dźwięku od naciśnięcia klawisza do wydobycia głosu z piszczałki. Przewodnikiem oprowadzającym nas „po instrumencie” jest pan Wojciech Stysz, nasz organista, grający na co dzień podczas nabożeństw. Dodatkowym atutem płyty jest fragment koncertu prof. Juliana Gembalskiego, który odbył się 6 czerwca 2018 r. w naszym kościele. Ofiara za płytę stanowi cegiełkę na remont wieży kościoła.

Jako chrześcijanie pamiętajmy o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Baczniej obserwujmy dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia.