Ogłoszenia 28.09 – 05.10.2014

Niedziela (28.09)
Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy dziś jeszcze na niedzielne nieszpory o godz. 16.30.

W poniedziałek (29.09)
Święto Świętych Archaniołów Michała (był wodzem hufców anielskich, który rozgromił zbuntowanych aniołów) – jest patronem zakonu Michalitów i Michalitek, chorych, mierniczych, radiologów, rytowników, szermierzy, szlifierzy, złotników, żołnierzy, dobrej śmierci i kaplic cmentarnych; Gabriela (jest tym, który przynosi Dobrą Nowinę, ukazuje się Zachariaszowi i zapowiada narodziny jego syna, Maryi zaś zwiastuje, że będzie Matką Syna Bożego) Uważany jest za szczególnego opiekuna Świętej Rodziny – jest patronem kleryków, dyplomatów, filatelistów, posłańców, pocztowców, radia i telewizji oraz telekomunikacji i Rafała (opiekuje się młodym Tobiaszem w czasie jego podróży. W pobożności ludowej jest pierwowzorem Anioła Stróża) – jest patronem aptekarzy, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów i podróżnych, uciekinierów, wędrowców i żeglarzy.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy.

We wtorek (30.09)
Wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Był wybitnym znawcą i tłumaczem Pisma Świętego na język łaciński, niegdyś używany w Kościele. Święty Hieronim uważał, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa i jako taka jest nie do zaakceptowania u ludzi religijnych.

W środę (01.10)
Wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, zwanej „Małą Tereską”. Jest patronką misji katolickich.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 18.45 w kościele 20. Katecheza Biblijna, na którą zaprasza ks. Paweł KACZMARCZYK.

W tym dniu 76. rocznicę urodzin obchodził będzie wikariusz naszej Parafii w latach 1975-1976 ks. Henryk LANGFORT, obecnie proboszcz parafii św. Marcina w Lesznej Górnej (diecezja bielsko-żywiecka).

Od środy rozpoczynamy popołudniowe nabożeństwa różańcowe. Już dzisiaj zachęcamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii do udziału w tych nabożeństwach, które w naszym kościele odprawiane będą w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 16.15. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o włączenie się w modlitwę różańcową w swoich domach. Przypominamy, że za odmówienie w całości (i bez przerwy) przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

Zachęcamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii (kolejne dni modlitwy różańcowej za nich poniżej), aby podążając codzienną drogą wierności, szukali w Różańcu Świętym umocnienia i oparcia.

W czwartek (02.10)
Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
Na zakończenie nabożeństwa różańcowego zebranym w kościele dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa Aniołów Stróżów.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna, a w kościele o godz. 18.45 nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W godzinach od 17.00 do 19.00 czynny będzie w kancelarii parafialnej Punkt Konsultacyjny, gdzie można będzie skorzystać z pomocy dotyczącej problemu uzależnień od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, pracy, komputera, internetu, seksu, itp.

W czwartek przypada 17. rocznica śmierci śp. ks. Alojzego WILKOSZYŃSKIEGO, wikariusza naszej parafii w latach 1954-56. Jest pochowany w Katowicach-Szopienicach.

W piątek (03.10)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli. O godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W sobotę (04.10)
Wspomnienie świętego Franciszka (Jana Bernardone) z Asyżu, zakonnika – patrona Akcji Katolickiej i ochrony środowiska (ekologii).

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

W sobotę odbędzie się w naszym kościele 42. PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH. Z tej okazji gościć będziemy ks. dra Wojciecha BARTOSZKA, krajowego duszpasterza Apostolstwa Chorych. Od godz. 10.00 okazja do Spowiedzi św. O godz. 10.30 Msza św. na którą serdecznie zapraszamy chorych, wszystkich którzy ostatnio chorowali, przeszli zabiegi i operacje lub czekają na nie. Dotyczy to nie tylko starszych i dorosłych parafian, ale prosimy przyprowadzić do kościoła swoje chore dzieci i wnuki. Chcemy się za nich i z nimi modlić o uzdrowienie. Wszystkim zebranym w kościele udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych (prosimy wypełnić zamieszczone w „Oremusie” karteczki i oddać je po otrzymaniu sakramentu), błogosławieństwa lurdzkiego oraz pobłogosławimy lekarstwa, które prosimy przynieść ze sobą na Mszę św. Podczas błogosławieństwa nasz Gość odmówi specjalną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.

Tych, którym choroba lub siły nie pozwolą uczestniczyć w Dniu Chorych, odwiedzimy z sakramentami świętymi w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).
Wszystkich posiadających dostęp do internetu zachęcamy do współuczestnictwa we Mszach św. sprawowanych w języku polskim przed Grotą Objawień Matki Bożej we francuskim Lourdes. Na naszej stronie parafialnej można znaleźć szczegóły dotyczące tychże Eucharystii.

W sobotę o godz. 9.15 z naszego placu kościelnego wyrusza parafialna pielgrzymka do Lichenia. Jest jeszcze kilka miejsc. Chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę (05.10)
XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii proboszcza Parafii MB Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Chorzowie-Maciejkowicach ks. Pawła BULA, który wygłosi kazania i po każdej Mszy św. prosić będzie o ofiary na tamtejszy budujący się kościół.

Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na tegoroczną akcję „Tornister pełen uśmiechu” i przekazali przybory szkolne dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji finansowej. Wszystkie artykuły szkolne zostały przekazane na ręce Siostry katechetki, która ofiarowane przybory właściwie rozdzieliła.
Zapraszamy do biblioteki parafialnej w poniedziałki od 8.30 do 10.00 oraz w środy od 16.00 do 18.00. (Wejście przez zakrystię).

W dniach 16 i 17 października br. w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego twórcy ubiegłorocznego spektaklu „Franciszek – wezwanie z Asyżu” wystawią megawidowisko „EXODUS”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia z udziałem 400 wykonawców. Bilety w cenie 30 i 70 zł do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii parafialnej. Podczas spektaklu będzie można wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.