Ogłoszenia 28.07 – 04.08

NIEDZIELA (28.07)
Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Za ofiary złożone dziś na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch rodzin w Syrii.

Zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory o godz. 16.30.

Z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – błogosławimy dziś pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Prosimy także o ostrożność przy poruszaniu się na naszym placu kościelnym.

W PONIEDZIAŁEK(29.07)
Wspomnienie św. Marty, dziewicy. Pochodziła z Betanii, miasteczka położonego na wschodnim zboczu Góry Oliwnej, odległego od Jerozolimy o ok. 3 km drogi. Była siostrą Marii i Łazarza, których Chrystus darzył swą przyjaźnią. Bardzo wiele razy gościła Go w swoim domu.

Św. Marta jest patronką gospodyń domowych, hotelarzy, kucharek, sprzątaczek i właścicieli zajazdów.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

We WTOREK (30.07)
Wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. Był jednym z największych kaznodziejów V wieku. Zostawił po sobie blisko 376 kazań. Jeden z najsłynniejszych jego tekstów, to ten, w którym Piotr roztrząsa problem zabawy i swawolnych tańców.

Św. Piotra wzywa się go w przypadkach wścieklizny i wysokiej gorączki.

W ŚRODĘ (31.07)
Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera – Założyciela Towarzystwa Jezusowego (Jezuici). Znakiem zakonu jest IHS (w tym znaku zwyciężaj) i hasło „Na większą chwałę Bożą”. Papież Pius XI ogłosił św. Ignacego z Loyoli patronem rekolekcji.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, tradycyjnie już przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

W CZWARTEK (01.08)
Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła – patrona spowiedników, teologów i adwokatów.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA.

O godz. 18:00 Msza św. o powołania do służby w Kościele.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK(02.08)
Wspomnienie NMP Anielskiej. 2 sierpnia 1216 r. papież Honoriusz III udzielił odpustu zupełnego wszystkim odwiedzającym asyski kościółek zwany Porcjunkulą, który św. Franciszek odbudował i przy którym później, w 1226 r., umarł. Odpustu Porcjunkuli udziela się co roku 2 sierpnia pod zwykłymi warunkami skruchy, spowiedzi, Komunii i modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie swojego kościoła parafialnego, wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św. modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli Serca Jezusowego.

W SOBOTĘ (03.08)
Wspomnienie św. Lidii z Tiatyry – patronki farbiarzy. Ta pierwsza kobieta, którą św. Paweł ochrzcił po przybyciu do Europy, zasługuje w czasie jednoczenia się naszego kontynentu na szczególną promocję. Wiemy o niej z Dziejów Apostolskich.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Od godz. 7.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej Parafii w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna lub zakrystia.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 17:30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (04.08)
XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.