Ogłoszenia 28.06 – 05.07

NIEDZIELA (28.06)
Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne Bóg zapłać”.

W dniu dzisiejszym jubileusz 60. urodzin obchodzi wikariusz naszej parafii w latach 1999-2003 ks. Kanonik Piotr BRZĄKALIK, obecnie proboszcz parafii NMP Nieustającej Pomocy w Szopienicach-Borkach.

W PONIEDZIAŁEK (29.06)
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra (patrona rybaków, blacharzy, zegarmistrzów, kamieniarzy, kowali, ślusarzy, marynarzy, tkaczy, a także orędownika podczas epilepsji, gorączki, febry i ukąszenia przez węża) i Pawła (patrona producentów namiotów, marynarzy, podróżników i tkaczy).
Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

Dodatkowe Msze św. w naszym kościele w poniedziałek jak w święta zniesione: o godz. 9.30 i 16.30. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze).

Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

W poniedziałek 72. rocznicę urodzin obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 1968-1971 ks. Kanonik Paweł FURCZYK, obecnie na emeryturze w rodzinnej parafii św. Jerzego w Goczałkowicach.

WE WTOREK (30.06)
Wspomnienie śś. Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego. Wyróżnia się specjalnie pierwszych męczenników Rzymu, ponieważ posiada on ich najwięcej ze wszystkich miast na świecie. Tacyd mówił o multitudo ingens – licznej gromadzie, a niektóre kodeksy Martyrologium Hieronimańskiego zaznaczały, że było ich 978 zaraz po pożarze Rzymu w lipcu 64 r. niesłusznie podejrzewanych o podpalenie miasta i okrutnie zamęczonych przez cesarza Nerona.

W tym dniu przypada 37. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1948-1952 śp. ks. Jerzego GUTTRY. Jest pochowany w Dębieńsku, gdzie był proboszczem.

W związku z rozpoczętymi wakacjami w lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00 i sobotnich Mszy św. w języku niemieckim o godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. w soboty wakacyjne od 17.30.

W lipcu i sierpniu kancelaria urzęduje:
poniedziałki i środy od 9.00 do 11.30
wtorki i piątki od 15.30 do 17.00

Nauki przedmałżeńskie w miesiącach wakacyjnych tylko w LIPCU!

W ŚRODĘ (01.07)
Wspomnienie św. Ottona, biskupa. O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do świętego Józefa. O 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W tym dniu rocznicę 33. urodzin obchodzi pochodzący z naszej Parafii ks. Rafał BORKOWY, obecnie wikariusz parafii św. Antoniego z Padwy w Rybniku.

W CZWARTEK (02.07)
Wspomnienie NMP Licheńskiej zwanej Bolesną Królową Polski. Z ufnością wzywajmy Jej orędownictwa w intencji naszej Ojczyzny i nas samych.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. O godz. 18.45 w kościele nauka dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK (03.07)
Święto św. Tomasza „Niewiernego”, Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Jest patronem Indii, architektów, budowniczych, stolarzy i geodetów.

Z racji PIERWSZEGO PIĄTKU MIESIĄCA o godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Jezusa.

W SOBOTĘ (04.07)
Wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej, królowej – zwanej „Aniołem pokoju”. Jest patronką III Zakonu św. Franciszka.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Od godz. 7.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem mieszańców naszej parafii z sakramentami świętymi. Zgłoszenia przyjmuje zakrystia lub kancelaria.

W przyszłą niedzielę (05.07)
XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Archidiecezjalne Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Można przekazywać intencje mszalne naszym kapłanom, którzy w czasie urlopu będą również odprawiać msze Św. Intencje takie można składać w kancelarii lub bezpośrednio u któregoś z kapłanów. Jest to zarazem forma utrzymania kapłanów, którzy służą nam przez cały rok. Bóg zapłać za materialne wsparcie!

6 lipca br. odbędzie się 50 Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10.00 w bazylice jasnogórskiej. W programie pielgrzymki: o godz. 11.00 Msza św., o 13.30 Droga Krzyżowa na Wałach