Ogłoszenia 28.05 – 04.06

NIEDZIELA (28.05)
Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

Modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

Dziś świat męski naszej archidiecezji pielgrzymuje do Piekar Śl. Polecamy pielgrzymów modlitwom parafian, a w szczególności mężczyzn i młodzieńców z naszej parafii, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Uroczyste powitanie naszych pielgrzymów przewidziane jest około godz. 17.45.

Na godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a na 21.00 na Apel Jasnogórski.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. przed kościołem co miesięczna kwesta na adoptowane przez naszą parafię dwie rodziny syryjskie.

PONIEDZIAŁEK (29.05)
Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Serca Jezusa Konającego tzw. Urszulanek Szarych.

O godz. 18.45 w kościele spotyka się grupa modlitewna.

We WTOREK (30.05)
Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. Jest czczony jako patron dobrej spowiedzi i tajemnicy spowiedzi.

O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (31.05)
Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

O godz. 8.00 Msza św. za śp. trzeciego proboszcza naszej parafii Ks. Leonarda SWOBODĘ w 6. rocznicę jego śmierci. Po Mszy św. nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

Po Mszy św. wieczornej w kościele próba kandydatów do Bierzmowania oraz ich świadków.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Pana Jezusa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Modlitwa ta jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

W CZWARTEK (01.06)
Wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa.

W tym dniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. o powołania. O godz. 19:00 w kościele nauka chrzcielna, a o godz. 19:00 w kancelarii pierwsza nauka przedślubna.

O godz. 18:00 w naszym kościele Msza św. z udzielaniem sakramentu Bierzmowania, którego 75. gimnazjalistom udzieli Ks. abp senior Damian ZIMOŃ. Zbiórka kandydatów do Bierzmowania i ich świadków o godz. 17:30.

W PIĄTEK (02.06)
Wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra. Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA.

O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego, o godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W dniach 2-3 czerwca br. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w 300. rocznicę koronacji Jej Cudownego Obrazu. Rozpoczęcie w piątek o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim i czuwaniem modlitewnym w kaplicy Matki Bożej. O godz. 23:00

Msza św. W sobotę rozpoczęcie o godz. 9:30 programem słowno-muzycznym.

O godz. 11:00 modlitwa różańcowa i zakończenie Mszą św. o godz. 12:00.

W SOBOTĘ (03.06)
Wspomnienie Karola Lwangi – ugandyjskiego woda plemienia Nagweya, męczennika chrześcijańskiego, świętego Kościoła katolickiego, anglikańskiego i ewangelickiego oraz jego 21. Towarzyszy.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas gimnazjalnych.

Od godz. 7:00 w tym dniu odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych i starszych wiekiem parafian w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna lub zakrystia.

W tym dniu przypada 5. rocznica powołania Parafialnej Rady Duszpasterskiej pierwszej kadencji. Obecna Rada funkcjonuje jeszcze do 25 czerwca, kiedy to zaprezentowani zostaną nowo wybrani członkowie Rady drugiej kadencji. Przypominamy, że do 10 czerwca można zgłaszać kandydatów do nowej rady. W niedzielę 18 czerwca wybierzemy spośród nich reprezentantów naszej wspólnoty do nowej Rady Duszpasterskiej na okres 2017-2022.

W przyszłą niedzielę (04.06)
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Kolekta tego dnia przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Zespół Szkół Budowlanych oraz Gimnazjum nr 1 zapraszają na I Chorzowski Piknik Rodzinny pod hasłem Budowlani w Centrum. Piknik odbędzie się 2 czerwca w godzinach od 13.30 do 18.00 w nowej siedzibie ZSB przy ul. Dąbrowskiego 53. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy na kolejny wernisaż prac Agnieszki Jasińskiej w naszej Galerii pod Schodami u św. Józefa, który odbędzie się 8 czerwca o godz. 17.