Ogłoszenia 28.04 – 05.05

NIEDZIELA (28.04)
II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia i uroczystość odpustową. Witamy pośród nas kaznodzieję odpustowego Ks. dra Tomasza KUSZA – biblistę, autora pierwszych dziesięciu wykładów w Biblicum Śląskim.

O godz. 12:00 uroczysta Suma, a o godz. 16:30 nieszpory odpustowe. W godz. 16:00-19:30 w otoczeniu kościoła XIX Festyn Odpustowy „U JÓZIA”. Bardzo serdecznie zapraszamy do rodzinnego spędzenia czasu na atrakcjach przygotowanych z okazji „imienin Parafii”. Będziemy licytować na wakacje dzieci i młodzieży, rzeczy przyniesione przez was. Kto miałby coś ciekawego niech jeszcze przyniesie.

Dziś druga grupa dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. uroczyście odnowi swoje przyrzeczenia chrzcielne: O godz. 9:00 klasa III C, o godz. 10:30 dzieci do Wczesnej Komunii św.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. co miesięczna kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, które nasza Parafia wspiera.

Dziś przypada 75. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA pod hasłem „Polska Pomaga – Miłosierni miłosierdzia dostąpią”.

PONIEDZIAŁEK (29.04)
obchodzimy DZIEŃ MĘCZEŃSTWA DUCHOWIEŃSTWA POLSKIEGO, pamiętajmy w modlitwie o kapłanów, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (30.04)
Wspomnienie św. Piusa V, papieża (1566-1572) dominikanina. Jego ciało spoczywa w Rzymie, w bazylice Santa Maria Maggiore. Jest patronem Kongregacji Nauki Wiary.
Pontyfikat Piusa V to początek białej sutanny papieży. Zaczerpnięty z dominikańskiego habitu kolor sutanny do dziś używany jest przez biskupów Rzymu.

Od środy rozpoczyna się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Pierwsze wzmianki na ten temat znajdujemy u króla hiszpańskiego Alfonsa X (1284 r.). A w Polsce pierwsze nabożeństwo majowe wprowadzili ojcowie jezuici w Tarnopolu (1838 r.). Codziennie będziemy gromadzić się na nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30 oraz na Apelach Jasnogórskich w niedziele i święta o godz. 21:00. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, z chorymi, polecając Matce Najświętszej wszystkie sprawy.

W ŚRODĘ (01.05)
Święto św. Józefa, Rzemieślnika. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo Patrona Parafii obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (02.05)
Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, patrona w obłąkaniu, wybitnego nauczyciela wiary.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii pierwsza nauka przedślubna.

W tym dniu przypada DZIEŃ MODLITW W INTENCJI POLONII i DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W PIĄTEK(03.05)
Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny. W swoich prywatnych modlitwach czy przez udział we Mszy

Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Odnowimy również Śluby Jasnogórskie.
Dodatkowe Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.30 i 16.30. Kolekta tego dnia na bieżące potrzeby naszej parafii. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego, o godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W SOBOTĘ (04.05)
Uroczystość św. Floriana, męczennika – patrona archidiecezji katowickiej, Chorzowa oraz hutników, strażaków, kominiarzy i metalowców.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi św.

Od godz. 7:00 w tym dniu odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych i starszych wiekiem parafian w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna lub zakrystia.

W tym dniu tradycyjnie już wierni wszystkich chorzowskich parafii pielgrzymują do sanktuarium św. Floriana w Chorzowie. Zapraszamy i do udziału w tych uroczystościach Patrona naszego miasta. O godz. 18:00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Adama Wodarczyka.

W przyszłą niedzielę (05.54) III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. O 10:30 zapraszamy na mszę św. dziękczynną z okazji 50 lat kapłaństwa ks. Pawła Furczyka /jego pierwszą parafią była nasza/ oraz 40. rocznicę kapłaństwa ks. Antoniego Klemensa

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci ich rodziców i chrzestnych.