Ogłoszenia 28.02 – 06.03

NIEDZIELA (28.02)
Bardzo dziękuję za wielką mobilizację finansową aby zapłacić za prace budowlane dotyczące pękniętych murów naszego kościoła. Przez ubiegły tydzień, wpłatami indywidualnymi oraz w ubiegłą niedzielę w czasie niedzielnej zbiórki oraz przez wcześniejsze wpłaty na konto – uzbieraliśmy potrzebną kwotę 23.000,00 złotych i 22 02 2016 – Parafia mogła przelać i zapłacić należną kwotę wykonawcy.

Nigdy jeszcze w historii naszych parafialnych inwestycji nie udało się tak szybko zebrać tak wielkiej kwoty.

Dziękuję w imieniu Parafii Ks. Antoni Klemens – Proboszcz

Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do refleksji nad nawróceniem. To wezwanie, byśmy nie lekceważyli naszych grzechów i nie porównywali siebie z innymi. Boże wezwanie wychodzi także naprzeciw naszym obawom, że niemożliwa jest przemiana serca i charakteru. Prawdziwe nawrócenie to, coś znacznie więcej niż tylko odwrócenie się od zła. To uczenie się miłości, bo Niebo jest wspólnotą osób, które nauczyły się kochać. Dlatego prośmy, abyśmy nieustannie zwracali nasze serca ku wymaganiom Ewangelii.

Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą w konfesjonale.

W procesie nawrócenia i przemiany życia pomagają nam także nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy zatem dziś o godz. 16.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi dla nas w tym roku ks. Krzysztof PATAS. W piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej za zmarłych zalecanych o godz. 16.15, a dzieci w sobotę o godz. 10.00.

Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…” możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

Za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii (na remont organów w naszym kościele) składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W PONIEDZIAŁEK (29.02)
Wspomnienie św. Romana, opata – patrona tonących i chorych psychicznie.

O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy.


W ŚRODĘ (02.03)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne, podczas którego odmówimy drugi dzień nowenny do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 kolejna Katecheza Biblijna.

W CZWARTEK (03.03)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, o 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (04.03)
Święto św. Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Jest patronem młodzieży.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego, o godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W SOBOTĘ (05.03)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

O godz. 17.15 w krypcie odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Narzeczonych Parafii Dekanatu Chorzów.

Program spotkania przedstawia się następująco: rozpoczęcie nauką stanową, o 17.45 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, a całość zakończy Msza św. o 18.00. Przypominamy, że udział w przewidzianym dla nich dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii, którzy już nie mogą sami przychodzić do kościoła. Prośbę o przyjście kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można także dodatkowo poprosić o przynoszenie przez szafarzy Komunii św. w każdą niedzielę.

W przyszłą niedzielę (06.03)
IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU (Laetare) kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach w dniach od 11-13 marca odbędą się rekolekcje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. To okazja, aby duchowo przygotować się do tego religijnego wydarzenia i dokonać refleksji na temat własnej umiejętności odpowiadania na Bożą Miłość. W ramach rekolekcji także wieczorne spotkanie formacyjno-dyskusyjne przy kominku, przybliżające główne aspekty bezpośredniego przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii św. dziecka. Początek rekolekcji o godz. 18.00 w piątek (zakwaterowanie od 16.00), koniec niedziela po obiedzie ok. godz. 13.00. Koszt całości 120 zł/osoba. Zgłoszenia telefoniczne w DR w Kokoszycach 32/4561497.