Ogłoszenia 28.01 – 04.02

NIEDZIELA (28.01)
Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

Dzisiaj, w 65. Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo, które wspiera nasza Parafia.

Od godz. 14.00 kolęda dodatkowa dla wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.

W Panewnikach dziś o godz. 14.00 adoracja przy żłóbku dla Apostolstwa Chorych, samotnych, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych naszej archidiecezji. W ramach adoracji Msza św. i błogosławieństwo lourdzkie.

Rozpoczęły się w naszym województwie ferie zimowe. Życzymy dzieciom, młodzieży i rodzinom naszej parafii, miłych chwil spędzonych na śniegu, z radością na twarzach i z miłością w sercach. Pamiętajmy o Bogu, codziennej modlitwie i o swoim bezpieczeństwie. Szczęść Boże wszystkim wyjeżdżającym! Wracajcie szczęśliwie!

PONIEDZIAŁEK (29.01)
Wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy. Założycielki rodziny zakonnej Sióstr Urszulanek. Urszulanki, nie wyróżniając się strojem, nie będąc zamknięte w klauzurze, poświęcają się wychowaniu dziewcząt, przyszłych matek. Swoim zakonnicom Aniela kazała „iść w lud”. Stworzyła nowy model apostołowania w Kościele. Dała początek ogromnej liczbie rodzin zakonnych „czynnych”, które tak wiele dobra czynią do dziś.

W tym dniu po Mszy św. wieczornej nie ma spotkania grupy modlitewnej, następne spotkanie odbędzie się dopiero po feriach, 12 lutego, rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00.

We WTOREK (30.01)
Wspomnienie bł. Stanisława Markiewicza, biskupa. Założył Zgromadzenia: Sióstr Michalitek i Księży Michalitów. Przepełniony miłością Boga i człowieka, działając w duchu „powściągliwości i pracy”, poświęcił całe swe życie zapomnianym i odepchniętym sierotom, biednym dzieciom oraz opuszczonej i zaniedbanej moralnie młodzieży.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.
Na zakończenie tegorocznych adoracji przy żłóbku Pana w tym dniu w bazylice w Panewnikach o godz.19:30 odbędzie się koncert w wykonaniu Anny AMARELA i Miguela DELGADO (Hiszpania) i Trio BROL-FARANA (Czechy)

W ŚRODĘ (31.01)
Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera – patrona młodzieży, młodych robotników i rzemieślników. Aby zapewnić stałą pieczę nad młodzieżą, założył dwie rodziny zakonne: Salezjanów oraz zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych. Obecnie ponad 16 000 salezjanów prowadzi 1830 placówek w 128 krajach świata. Rodzina Salezjańska, do której należą zakonnicy i świeccy żyjący duchowością ks. Bosko, liczy ponad 400 000 członków.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu.

Od 31 stycznia do 1 marca br. odprawiane będą w naszym kościele Msze św. gregoriańskie za zmarłego 1 listopada 2017 roku naszego kościelnego śp. Czesława Białasa.

W bazylice w Panewnikach w tym dniu o godz. 18:30 Msza św. i adoracja dla leśników oraz koncert w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach oraz zespołu UNIVERSE.

W CZWARTEK (01.02)
Wspomnienie św. Brygidy z Kildare, dziewicy, uważanej za patronkę Irlandii. Czczona jest jako opiekunka pracujących na roli.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, w którym dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

Od 17 do 19 w kancelarii parafialnej będzie otwarty punkt konsultacyjny w sprawach wszelkiego rodzaju uzależnień i problemów psychologicznych.

W bazylice w Panewnikach o godz.18:30 Msza św. i adoracja dla górników a po niej koncert zespołu dziecięcego ŚLĄZACY i GÓRALE oraz Józefa SKRZEKA z artystami śląskimi.

W PIĄTEK (02.02)
Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowe Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30 i 16:30. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Na zakończenie popołudniowych Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00 oprócz poświęcenia gromnic, udzielimy zebranym błogosławieństwa św. Błażeja. To prastary zwyczaj modlitwy kapłana, trzymającego wokół karku wiernego „błażejkę”, czyli dwie skrzyżowane świece w połowie ze sobą związane i proszącego Boga za przyczyną św. Błażeja o oddalenie chorób gardła i wszelkiego innego zła.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Od 17:30 Spowiedź św. dla nich. Choć trwają ferie zapraszamy na tę Eucharystię wszystkie dzieci, które pozostają w tym czasie w Parafii.
Z inicjatywy św. Jana Pawła II Święto Ofiarowania Pańskiego jest także po raz 22. Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne, dlatego kolekta tego dnia przeznaczona będzie na ten cel.

Piątek to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych.

Również w piątek, w przychodni lekarskiej na ul. św. Pawła 11 od godz. 14.00 odbędą się badania USG DOPPLER. Bliższe informacje na plakacie z tyłu kościoła i w przychodni. Koszt badania to 55 zł.

W SOBOTĘ (03.02)
Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona kamieniarzy, dobrej pogody, opiekuna zwierząt domowych i chorych na gardło, a także przyzywanego w czasie krwotoku.
Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8:00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego. Od godz. 17:00 Spowiedź św. oraz okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii, którzy już nie mogą sami przychodzić do kościoła. Prośbę o przyjście kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można także dodatkowo poprosić o przynoszenie przez szafarzy Komunii św. w każdą niedzielę.

W przyszłą niedzielę (04.02)
V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zakup opału do naszego kościoła. Do końca lutego zużyjemy 50 ton węgla. Jest to dużo, ale mamy komfort ciepłego Kościoła. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary dla naszego kościoła.
O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Najbliższy Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się 24 lutego o godz. 17:15

Od lutego Mały Gość Niedzielny zdrożeje i będzie kosztował 5 zł.