Ogłoszenia 27.12 – 03.01

NIEDZIELA (27.12)
Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

Dzisiejsza Suma odprawiona zostanie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, a zebrani w kościele małżonkowie odnowią uroczyście swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Za ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne podziękowanie.

Na godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory w oktawie Bożego Narodzenia. Niech wspólne śpiewanie kolęd będzie kultywowaniem tej pięknej polskiej tradycji oraz niech przedłuża radość Świąt Bożego Narodzenia.
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Chorzowie zaprasza dziś ma godz. 17.00 na wspólne kolędowanie w kościele im. ks. M. Lutra przy ul. Powstańców, które poprowadzą Justyna Hubczyk i Łukasz Forest Piechota.

W naszej parafii rozpoczęła się druga część tegorocznej kolędy. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kapłana w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

Przypominamy, że pomimo kolędy nie rezygnujemy z codziennych wieczornych Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

Kolęda dziś od godz. 14.00:
I. Grunwaldzka 14a-14
11 Listopada 51, 49
II. 11 Listopada 34-42
III. 11 Listopada 31-41

W PONIEDZIAŁEK (28.12)
Wspomnienie Świętych Młodzianków, męczenników. Jest to święto ustanowione ku czci dzieci, które oddały życie dla Chrystusa i za Niego. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 9.30 wszystkie dzieci naszej parafii, a szczególnie rodziców i dziadków z dziećmi i wnukami tymi najmniejszymi.

Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nienarodzonego. Msza św. o godz. 18.00 zakończy 9-miesięczną modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego.
O godz. 18.45 spotkanie grupy modlitewnej.

W tym dniu od godz. 15.00 kolęda:
I. 11 Listopada 43-57
II. 11 Listopada 34-42
III. 11 Listopada 48-60
IV. 11 Listopada 31-41

WE WTOREK (29.12)
Wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika – patrona Anglii.

Od godz. 15.00 kolęda na trasach:
I. Ks. Ficka 16-1
II. Ks. Ficka 2-11
III. Świdra 22-16

O godz. 16.30 w kościele odbędzie się RÓŻAŃCOWE CZUWANIE podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W ŚRODĘ (30.12)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

Kolęda od godz. 15.00 na trasach:
I. Świdra 13-25
II. Pudlerska 30-14A
11 Listopada 15 i 16
Pudlerska 2
III. Pudlerska 8-4

W CZWARTEK (31.12)
Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Mszą św. o godz. 17.00 w tym dniu zakończymy Rok Pański 2015. Podczas homilii Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie roczne z życia naszej parafii. Eucharystię zakończy nabożeństwo, podczas którego podziękujemy Dobremu Bogu za miniony rok. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.

Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy. Przypominamy, że każdy, kto w tym dniu spełni zwykłe warunki odpustu i odmówi publicznie hymn „Ciebie Boże wielbimy” może uzyskać odpust zupełny.

Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Jest to zarazem CZWARTEK PRZED PIERWSZYM PIATKIEM MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele.

W PIĄTEK (01.01)
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. O nawrócenie serca i przezwyciężenie obojętności, rozwijanie kultury solidarności, miłosierdzia i współczucia zaapelował Franciszek w orędziu na 49. Światowy Dzień Pokoju, który będzie po raz 49. obchodzony właśnie 1 stycznia. W sposób szczególny papież apeluje o niewciąganie innych narodów w konflikty i wojny, o anulowanie lub zrównoważone zarządzanie długiem międzynarodowym krajów najbiedniejszych oraz wolną od presji ideologicznych współpracę między narodami, która nie może być wymierzona w prawo nienarodzonych do życia. Hasło Światowego Dnia Pokoju 2016 brzmi: „Przezwycięż obojętność i zyskaj pokój”.

Msze św. 1 stycznia w naszym kościele będą jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto nakazane i w myśl przykazań kościelnych mamy obowiązek uczestniczenia w tym dniu w jednej z Mszy Świętych. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Jako, że jest to pierwszy dzień nowego roku, na rozpoczęcie każdej Mszy św. odśpiewamy hymn „Przybądź Duchu, Stworzycielu…” w celu uproszenia łaski i światła pomocy Bożej w nadchodzącym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Będzie to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 9.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego. O godz. 12.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców. O godz. 16.30 nieszpory maryjne.

W SOBOTĘ (02.01)
Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego (patrona zakonu Bazylianów i sióstr Świętego Krzyża) i św. Grzegorza z Nazjanzu (patrona zakonu Bazylianów i poetów), biskupów i doktorów Kościoła.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Koła Żywego Różańca.

Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

Kolęda od godz. 15.00 na trasach:
I. Ks. Stabika 9-1
II. Ks. Stabika 11-6
III. Ks. Stabika 18-12

W przyszłą niedzielę (03.01)
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM kolekta na zakup opału do naszego kościoła.

Od godz. 14.00 kolęda:
I. Ks. Stabika 24-20
II. Katowicka 134a (z dołu) 136 (z góry)
III. Katowicka 134a (z góry) 134b (z góry)

W niedzielę 10 stycznia br. o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert orkiestry dętej. W programie kolędy i utwory noworoczne. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy.