Ogłoszenia 27.11 – 04.12

NIEDZIELA (27.11)
Rozpoczynający się dzisiaj w Kościele Adwent, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przygotowujemy się na to spotkanie w czasie świąt Narodzenia Pańskiego, na spotkanie z Panem Jezusem w wieczności, ale również przygotowujemy się na nasze codzienne spotkania z naszym Zbawicielem. Pan Bóg każdego dnia kołacze do naszych serc, pragnąc w nich zamieszkać. Dzieje się to na modlitwie, podczas lektury słowa Bożego, w sposób szczególny podczas każdej Eucharystii.
W Kościele w Polsce w rozpoczynającym się dziś nowym roku liturgicznym i duszpasterskim chcemy zwrócić uwagę na misję chrześcijanina w świecie. Wdzięczni za przeżycie jubileuszu 1050-lecia hcrztu Polski pragniemy na nowo usłyszeć wezwanie Chrystusa: „Idźcie i głoście”.
Niech nie zabraknie w czasie tegorocznego Adwentu podejmowanych dobrowolnie umartwień.

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: dzieci – w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00 oraz w czwartki i piątki o 7.00; młodzież – w piątki o godz. 19.00;
dorosłych – w soboty o godz. 7.00

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiejszej niedzieli odbywają się w naszej archidiecezji centralne uroczystości barbórkowe: o godz. 9.00 w kościele św. Pawła Apostoła w Rudzie Śląskiej w Nowym Bytomiu Metropolita Katowicki odprawi Mszę św. w intencji wszystkich górników transmitowaną w 1 Programie Polskiego Radia, a o godz. 13.00 w TVP Polonia transmitowana będzie Msza św. barbórkowa z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu Zdroju.

Parafia Ewangelicka w Chorzowie ze swoim proboszczem ks. Bogusławem CICHYM zaprasza na Adwentowy Kiermasz Parafialny, który odbędzie się dziś przy kościele im. ks. M. Lutra przy ul. Powstańców Śląskich od godziny 11.00 do 14.30. Wystąpią: zespół Varia z Zabrza, dzieci ze szkoły muzycznej z Chorzowa i zespół Be Happy ze Skoczowa. Do kupienia na kiermaszu ciasta, karty i ozdoby świąteczne, wieńce adwentowe, kawa, herbata i inne napoje oraz coś pysznego do zjedzenia.

W PONIEDZIAŁEK (28.11).
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (29.11)
O godz. 18.45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

O godz. 17.00 w „Galerii pod schodami u Józefa” w krypcie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych „Wiara w oczach Młodego Artysty” wykonanych pod okiem Iwony Foryś przez dzieci i młodzież Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie przy ul. J. Lomp w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy. Plastyczne spojrzenie na wiarę kolejnej grupy młodych twórców z Chorzowa, będzie dla odwiedzających wystawę młodych artystów inspiracją do własnych refleksji, przemyśleń. Wystawę będzie można oglądać w dni powszednie przed i po mszach świętych oraz w niedziele od 7.00 do 18.00 do końca grudnia br.

W ŚRODĘ (30.11)
Święto św. Andrzeja, Apostoła – patrona niepodzielnego Kościoła, opiekun Kościoła Wschodniego, patron podróżnych, rybaków i rzeźników, zakochanych, małżeństw i rusznikarzy; wspomaga w sprawach matrymonialnych i wyprasza potomstwo.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 10. (ostatnie w II serii) spotkanie w ramach Katechumenatu dla tych, którzy nie ukończyli katechezy na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (01.12)
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii parafialnej pierwsza nauka przedślubna.

W PIĄTEK (02.12)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. Roraty godz. 7.00 w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego.

W SOBOTĘ (03.12)
Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – patrona misji i misjonarzy, marynarzy, orędownika w czasie zarazy i burz, nazywany największym misjonarzem świata. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach duchownych i świeckich. Każdy z nas jest zobowiązany do wypełnienia nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.

W tym dniu obchodzony jest MISYJNY DZIEŃ DUCHOWOŚCI KAPŁANÓW I ŚWIĘTO PATRONALNE PAPIESKIEJ UNIIMISYJNEJ, która ma na celu informację i formację misyjną kapłanów, członków instytutów zakonnych, stowarzyszeń życia wspólnego i instytutów świeckich, kandydatów do kapłaństwa i do życia poświęconego Bogu, jak również innych osób pełniących w Kościele posługę pastoralną.
Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Parafialnego Koła Różańcowego. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu 81. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii Ks. Kanonik Jan SZEWCZYK, obecnie emerytowany proboszcz parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Polecamy go modlitwom parafian.

W przyszłą niedzielę (04.12)
II NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta przeznaczona będzie na zakup opału do naszego kościoła. W tym dniu przypada także XVII DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU NA WSCHODZIE. Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła przeprowadzona zostanie kwesta na ten cel.

Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy medaliki. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców o chrzestnych.

W tym dniu przypada liturgiczne Wspomnienie św. Barbary z Nikomedii, dziewicy i męczennicy – patronki archidiecezji katowickiej, a także górników, dobrej śmierci, architektów i więźniów, artylerzystów, marynarzy i murarzy.

Z tej okazji w naszej parafii „Barbórka”. Suma o godz. 10.30 za wszystkich górników naszej parafii, zarówno tych czynnych zawodowo, jak i będących dziś na emeryturze i rencie górniczej oraz ich rodzin. Zapraszamy cała brać górniczą do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
W tym dniu obchodzimy również Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo św. Barbary będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy.

Przed świąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii odbędą się w naszej parafii w sobotę 17 grudnia br. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria lub zakrystia.

W kancelarii i sklepiku parafialnym są do nabycia świece wigilijne Caritas (mała – 6 zł, duża 12 zł) lampiony roratnie (16 zł.) oraz opłatki wigilijne (3 zł paczka).

W tym tygodniu kolęda:

27.11.2016 r. – Niedziela, godz. 14.00
1. Opolska 16, 16A, 18, 20
2. Rodzinna 36 – 2
3. Rodzinna 1 – 17; Opolska 24H – 24A, 24
4. Łagiewnicka 18, 9, 7, 5; Mariańska 6, 8, 14, 29

3.12.2016 r. – Sobota, godz. 14.00
1. Wojciecha 4, 6, 8; Mariańska 18, 20,
2. Mariańska 37, 39, 41, 43, 45, 47
3. Mariańska 63, 61; św. Józefa 3, 5

4.12.2016 r. – Niedziela, godz. 14.00
1. Sąsiedzka 15-1, 12-2; Tęczowa 21 – 5; Opolska 22; Szamarzewskiego 17 – 1
2. Nowaka 7 (od góry)
3. Nowaka 9 (od dołu)
4. św. Józefa 1 (od dołu)