Ogłoszenia 27.08 – 03.08

NIEDZIELA (27.08)
Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

O godz. 10:30 Suma w intencji Ks. Krzysztofa PATASA oraz Pawła KACZMARCZYKA jako podziękowanie za 4. letnią posługę duszpasterską w naszej parafii.

Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory niedzielne.

PONIEDZIAŁEK (28.08)
Wspomnienie św. Augustyna, syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

We WTOREK (29.08)
Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

W ŚRODĘ (30.08)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących wolnym czasem do wspólnej modlitwy.

W CZWARTEK (31.08)
W czwartek (31.08) Wspomnienie św. Rajmunda Nonnatusa, prezbitera – patrona położnych oraz Wspomnienie św. Józefa z Arymatei. Według Nowego Testamentu ofiarował grób przygotowany dla siebie, na pochówek ukrzyżowanego Jezusa. Był osobą majętną i członkiem Sanhedrynu.

Jest to zarazem PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Od piątku wracamy do przed wakacyjnego porządku nabożeństw (czyli wraca Msza św. o godz. 7.00 w tygodniu w krypcie oraz sobotnia Msza św. w języku niemieckim o godz. 16.30 w kościele), a kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, wtorki i piątki 9.00-11.30 i 15.30-17.00, w środy 9.00-11.30.

W PIĄTEK (01.09)
Wspomnienie NMP Królowej Pokoju i św. Idziego, pustelnika – patrona karmiących matek, epileptyków, osób kulawych i ludzi owładniętych strachem oraz wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy – patronki pokrzywdzonych i dobrej sławy. Ta Święta z zakonu norbertanek, często rozważała mękę naszego Pana, co zbliżało ją do Chrystusa.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. To dobra okazja, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie i innych.

O godz. 8.00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Na tę Eucharystię zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych ze swoimi tornistrami.

Uroczyście je poświęcimy u progu nowego roku szkolnego.

W tym dniu po raz trzeci obchodzony będzie na prośbę Papieża Franciszka (tak jak ma to już miejsce w Kościele prawosławnym) jako ŚWIATOWY DZIEŃ O OCHRONĘ STWORZENIA. Będzie on dla wierzących – jak wyjaśnia Ojciec Święty – okazją do umocnienia w powołaniu, by strzec stworzenia. Pozwoli też dziękować za nie Bogu, prosić Go o pomoc w ochronie stworzenia i o przebaczenie grzechów popełnionych względem otaczającego nas świata. „Obchodzenie tego Dnia pod tą samą datą, co Kościół prawosławny, będzie sposobnością, by dać świadectwo coraz większej jedności z braćmi prawosławnymi – dodaje Papież. – Żyjemy w czasach, gdy wszyscy chrześcijanie stają wobec tych samych ważnych wyzwań, na które, aby być wiarygodni i skuteczni, musimy dawać wspólne odpowiedzi.

W SOBOTĘ (02.09)
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego. Od godz. 7.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej Parafii w ich domach.

Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania.

Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

O godz. 17.15 w krypcie odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH PARAFII DEKANATU CHORZÓW. Program spotkania przedstawia się następująco: rozpoczęcie nauką stanową, o 17.45 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, a całość zakończy Msza św. o 18.00.

Udział w dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

W przyszłą niedzielę (03.09)
XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

O godz. 10.30 Suma dożynkowa w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych znajdujących się na

terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców z rodzinami.

O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna w intencji dzieci, ich rodziców i chrzestnych.