Ogłoszenia 27.05 – 03.06

NIEDZIELA (27.05)
Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

Świat męski naszej archidiecezji pielgrzymuje dziś do Piekar Śląskich. Polecamy pielgrzymów modlitwom parafian, a w szczególności mężczyzn i młodzieńców z naszej parafii, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Uroczyste powitanie naszych pielgrzymów przewidziane jest przed godz. 18:00.

Na godz. 16:30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, a na 21:00 na Apel Jasnogórski.
Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. przed kościołem comiesięczna kwesta na utrzymanie adoptowanych przez naszą Parafię rodzin syryjskich.

PONIEDZIAŁEK (28.05)
o godz. 8:00 Msza św. za trzeciego proboszcza naszej Parafii śp. Ks. Kanonika Leonarda Swobodę w 7. rocznicę jego śmierci. O godz. 18.45 w kościele spotyka się grupa modlitewna.

We WTOREK (29.05)
Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy – założycielki Zgromadzenia Serca Jezusa Konającego tzw. Urszulanek Szarych. O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (30.05)
Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. Jest czczony jako patron dobrej spowiedzi i tajemnicy spowiedzi. Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 19:00 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W CZWARTEK (31.05)
uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w naszym kościele jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 (ze względu na trwającą procesję). W tym dniu tradycyjnie już nie będzie podczas Mszy św. kazania, a w zamian wsłuchamy się z uwagą w teksty liturgiczne i modlitwę Kościoła odmawiając Pierwszą Modlitwę Eucharystyczną. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała pójdzie w tym roku od naszego kościoła ( rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7:30) ulicami: Krzyżową do 11 listopada – ołtarze – przy Aptece na rogu Grunwaldzkiej i przy Szkole Podstawowej nr 39; dalej w górę do kościoła św. Barbary, gdzie odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie procesji.
Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach.

Od 31 maja do 8 czerwca br. trwać będzie Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja teoforyczna dookoła kościoła. Zapraszamy na te nabożeństwa szczególnie tegoroczne dzieci komunijne.

W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Pana Jezusa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

W PIĄTEK (01.06)
Wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego, o godz. 18:00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W SOBOTĘ (02.06)
Wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra. Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 8:00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi św.

O godz. 19.00 zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, podczas której modlitwą i śpiewem będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym dniu odbędzie się 53. PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii na Mszę św. w ich intencji o godz. 11:00. Od godz. 10:30 okazja do Spowiedzi św. Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Podczas Mszy św. poświęcimy także lekarstwa, które prosimy przynieść ze sobą.

Tych, którzy z powodu swojej choroby nie mogą uczestniczyć w Dniu Chorych, odwiedzimy z sakramentami świętymi w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna (032/249-81-99) lub zakrystia.

W przyszłą niedzielę (03.06)
IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.