Ogłoszenia 27.03 – 03.04

NIEDZIELA (27.03)
W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i potrzebnych darów.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii (zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną) składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dzisiejszą Sumę o godz. 10.30 uświetni grą orkiestra dęta. Na godz. 16.30 zapraszamy dziś jeszcze na uroczyste Nieszpory, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

W dniu dzisiejszym 41. rocznicę święceń kapłańskich obchodzi wikariusz naszej parafii w latach 1981-82 ks. Franciszek MUSIOŁ, emerytowany proboszcz parafii św. Antoniego w Rybniku, a jubileusz 30. rocznicę święceń duszpasterz naszej parafii w latach 1995-2006 Ks. doktor Marek PANEK, obecnie Rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Polecamy tych kapłanów szczególnej pamięci modlitewnej parafian.

Trwając w radości Zmartwychwstania Pańskiego korzystajmy z sakramentów świętych w oktawie Wielkiej Nocy. Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach św. i przystępowania do Komunii św. w ciągu całego tygodnia. W dniach oktawy będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania w naszym kościele (w poniedziałek o godz. 7.15, a od wtorku do soboty o godz. 7.45) Koronki i Nowenny przygotowującej nas do Święta Miłosierdzia Bożego.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (28.03).
Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, które w naszym kościele odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. i w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.


W ŚRODĘ WIELKANOCNĄ (30.03)
Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, podczas którego odmówimy szósty dzień Nowenny do naszego Patrona. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK WIELKANOCNY (31.03)
O godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się kolejne Różańcowe Czuwanie. Polega ono na odmówieniu wszystkich czterech części różańca za jednym razem. Zapraszamy chętnych do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie modlitewne.

W tym dniu przypada CZWARTEK PRZED PIERWSZYM PIĄTKIEM MIESIĄCA. O godz. 18.00 Msza św. o powołania. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK WIELKANOCNY (01.04)
NIE OBOWIĄZUJE post od pokarmów mięsnych. Wynika to z następujących przesłanek: według Kodeksu Prawa Kanonicznego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki z wyjątkiem tych, kiedy przypada uroczystość, a każdy dzień Oktawy Wielkanocy według Ogólnych norm roku liturgicznego i kalendarza ma rangę uroczystości. Inaczej jest w wypadku Oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia, która nie ma rangi uroczystości, a więc wtedy obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, chyba, że w tym dniu wypadnie inna uroczystość.

Jest to zarazem PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego, o godz. 18.00 Msza św. szkolna w int. dzieci komunijnych i ich rodziców. Od 17.30 miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas III i IV.

W SOBOTĘ WIELKANOCNĄ (02.04)
przypada PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Od godz. 7.00 kapłani odwiedzą w domach chorych i seniorów naszej parafii. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. O godz. 8.00 Msza św. w int. Koła Różańcowego naszej parafii. Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i miesięczna Spowiedź św. dla uczniów klas V i VI oraz klas gimnazjalnych.

O godz. 19.00 zapraszamy na wieczór ze Słowem Bożym pt. „I przyszedł Nikodem nocą …”. Podczas spotkania zostanie odczytana cała Ewangelia według św. Jana. Serdecznie zachęcamy do zasłuchania się w Słowo Boże, które jest niezmienne i aktualne na każdy czas.

Co roku w oktawie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. konwencie paschalnym. W tym roku konwent kapłanów Dekanat Chorzów odbędzie się w Sobotę Wielkanocną o godz. 10.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową Eucharystię.

W przyszłą niedzielę (03.04)
II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kończymy oktawę Wielkanocy. To tzw. Niedziela Przewodnia lub Biała, a z ustanowienia Kościoła Święto Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Zapraszamy w tym dniu już 15. minut przed każdą Mszą św. do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W tym dniu pierwsza część dzieci komunijnych odnowi swoje przyrzeczenia chrzcielne: o godz. 9.00 klasa II D, godz. 10.30 klasa II E, o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii św.

Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.
Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.