Ogłoszenia 27.01 – 03.02

NIEDZIELA (27.01)
Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, a w sposób szczególny młodzież naszej parafii, aby na współczesnych drogach, zodwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele 66. Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

Za dzisiejsze ofiary złożone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną serdecznie dziękujemy. Po Mszach św. nasza co miesięczna kwesta na rodziny z Aleppo, które wspomagamy.

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 16:30 nieszpory.

Od godz. 14.00 kolęda dodatkowa dla wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.

W Panewnikach dziś o godz. 14.00 adoracja przy żłóbku dla Apostolstwa Chorych, samotnych, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych naszej archidiecezji. W ramach adoracji Msza św. i błogosławieństwo lourdzkie. Spotkaniu przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz Olszowski.

W PONIEDZIAŁEK(28.01)
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów czasów średniowiecza w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła. Jest patronem szkół katolickich.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Także po mszy wieczornej spotkanie Róży Rodziców.

WE WTOREK (29.01)
Wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Patronuje osobom niedomagającym, chorym i niepełnosprawnym, wspomaga przy utracie rodziców.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W Panewnikach o godz. 18:30 adoracja przy żłóbku dla leśników RDPL Katowice. W ramach adoracji Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Olszowskiego. Koncert Zespołu Reprezentacyjego Sygnalistów Myśliwskich oraz koncert kolęd Henryka Jana Botora w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej, Chóru Mieszanego i Solistów.

W ŚRODĘ (30.01)
Wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera – założyciela Zgromadzenia Św. Michała Archanioła (michalitów).

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii – Świętego Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

W CZWARTEK (31.01)
Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera – patrona młodzieży, młodych robotników i rzemieślników. Aby zapewnić stałą pieczę nad młodzieżą, założył dwie rodziny zakonne: Salezjanów oraz zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych. Obecnie ponad 16 000 salezjanów prowadzi 1830 placówek w 128 krajach świata. Rodzina Salezjańska, do której należą zakonnicy i świeccy żyjący duchowością ks. Bosko, liczy ponad 400 000 członków.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W bazylice w Panewnikach o godz.18:30 Msza św. i adoracja dla górników Polskiej Grupy Górniczej. Przewodniczy ks. bp Marek Szkudło. W ramach adoracji koncert kolęd orkiestry symfonicznej PGG.

W PIĄTEK (01.02)
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, w którym pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18:00 Msza św. szkolna w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Od 17:30 Spowiedź św. dla wszystkich uczniów.

W SOBOTĘ (02.02)
Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowe Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30 i 16:30. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Jest to zarazem PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 8:00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego. Od godz. 17:00 Spowiedź św. oraz okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii, którzy już nie mogą sami przychodzić do kościoła. Prośbę o przyjście kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można także dodatkowo poprosić o przynoszenie przez szafarzy Komunii św. w każdą niedzielę.
Na zakończenie popołudniowych Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00 udzielimy zebranym błogosławieństwa św. Błażeja. To prastary zwyczaj modlitwy kapłana, trzymającego wokół karku wiernego „błażejkę”, czyli dwie skrzyżowane świece w połowie ze sobą związane i proszącego Boga za przyczyną św. Błażeja o oddalenie chorób gardła i wszelkiego innego zła.
Z inicjatywy św. Jana Pawła II Święto Ofiarowania Pańskiego jest także po raz 23. Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne, dlatego kolekta tego dnia przeznaczona więc będzie na ten cel.

W przyszłą niedzielę (03.02)
IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zakup opału do naszego kościoła.
Po każdej Mszy św. w tym dniu udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (11-17 luty) ministranci naszej Parafii wyjeżdżają na obóz narciarski. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc młodzież i udostępnić (oddać, pożyczyć) jej sprzęt narciarski (szczególnie mniejsze rozmiary nart) bardzo prosimy o przynoszenie ich na probostwo.