Ogłoszenia 26.08 – 02.09

NIEDZIELA (26.08)
Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla wybranych rodzin w Syrii, które nasza Parafia wspomaga.

Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory niedzielne.

W PONIEDZIAŁEK(27.08)
Wspomnienie św. Moniki, matki świętego Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.

WE WTOREK (28.08)
Wspomnienie św. Augustyna, syna św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

W ŚRODĘ (29.08)
Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. O godz. 19.00 w kancelarii katechumenat.

W CZWARTEK (30.08)
O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK (31.08)
Wspomnienie św. Rajmunda Nonnatusa, prezbitera – patrona położnych oraz Wspomnienie św. Józefa z Arymatei. Według Nowego Testamentu ofiarował grób przygotowany dla siebie, na pochówek ukrzyżowanego Jezusa. Był osobą majętną i członkiem Sanhedrynu.

Na godz. 16.30 „Róża Rodziców” zaprasza do naszego kościoła na Czuwanie Różańcowe, czyli modlitwę wszystkich czterech części Różańca Świętego.

Od soboty 1 września wracamy do przed wakacyjnego porządku nabożeństw, czyli wraca Msza św. o godz. 7.00 w tygodniu w krypcie oraz sobotnia Msza św. w języku niemieckim o godz. 16.30 w kościele.

Również kancelaria parafialna wraca do stałych godzin urzędowania: w poniedziałek i środę od 9.00 do 11.30, a we wtorek i piątek od 9.00 do 11.30 oraz od 15.30 do 17.00.

W SOBOTĘ (01.09)
Wspomnienie NMP Królowej Pokoju oraz św. Idziego, pustelnika – patrona karmiących matek, epileptyków, osób kulawych i ludzi owładniętych strachem, i wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy – patronki pokrzywdzonych i dobrej sławy. Ta Święta z zakonu norbertanek, często rozważała mękę naszego Pana, co zbliżało ją do Chrystusa.

W tym dniu po raz czwarty obchodzony będzie na prośbę Papieża Franciszka ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ STWORZENIA. Będzie on dla wierzących okazją do umocnienia w powołaniu, by strzec stworzenia. Pozwoli też dziękować za nie Bogu, prosić Go o pomoc w ochronie stworzenia i o przebaczenie grzechów popełnionych względem otaczającego nas świata.

Również w sobotę – 1 września – prezbiterzy naszej archidiecezji przeżywa
będą o godz. 10:00 w kościele p. w. Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich – Bytkowie KWARTALNY DZIEŃ MODLITW O UŚWIĘCENIE DUCHOWIEŃSTWA.

Od godz. 7.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej Parafii w ich domach. O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a od 17.00 okazja do Spowiedzi św. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2018/2019 przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

O godz. 17.15 w krypcie odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH PARAFII DEKANATU CHORZÓW. Program spotkania przedstawia się następująco: rozpoczęcie nauką stanową, o 17.45 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, a całość zakończy Msza św. o 18.00. Udział w dniu skupienia obok trzech nauk przedślubnych jest OBOWIĄZKOWY.

W przyszłą niedzielę (02.09)
XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zakup opału. O godz. 10:30 Suma dożynkowa w intencji Rodzinnych Ogrodów Działkowych znajdujących się na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców z rodzinami. O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna w intencji dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Wszystkim, którzy zapisali się na pielgrzymkę parafialną na Maltę, przypominamy, że do końca sierpnia w kancelarii parafialnej należy wpłacić drugą ratę.(2480 zł)
Zebranie przedpielgrzymkowe odbędzie się w piątek 14-go września o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.