Ogłoszenia 26.07 – 02.08

NIEDZIELA (26.07)
Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Gościmy dziś w naszej parafii o. Roberta PYŁPYCZUKA z Ukrainy, który głosi kazania i przy wyjściach z kościoła prosi o ofiary na formację braci kleryków z żytomierskiej prowincji św. Michała Archanioła, którzy studiują w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dziś także z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. wszystkim zmotoryzowanym udzielimy błogosławieństwa na czas bezpiecznych podróży oraz poświęcimy ich pojazdy. Prosimy o ostrożność przy wjeżdżaniu na plac kościelny i stosowanie się do poleceń osób porządkowych.

W PONIEDZIAŁEK (27.07)
Wspomnienie św. Pantaleona, męczennika – patrona lekarzy, położnych i chorych; orędownik w czasie bólu głowy. Jest jednym z 14 świętych wspomożycieli.

WE WTOREK (28.07)
Wspomnienie św. Sarbeliusza Mahkloufa, pustelnika z Libanu.
W godzinach porannych grupa młodzieży naszej parafii udaje się do Termoli na zaproszenie tamtejszego Biskupa i ks. prob. Ronzitti`ego. To wyjazd osób zaangażowanych w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży 2016. Powrót grupy przewidziany jest w piątek 7 sierpnia w godzinach przedpołudniowych.

W ŚRODĘ (29.07)
Wspomnienie św. Marty, dziewicy, siostry Łazarza i Marii, przyjaciół Jezusa. To w ich domu Jezus spędził ostatnie dni przed swoją męką, pokazując w ten sposób, jak cenną wartością są więzy przyjaźni. My także starajmy się je budować z ludźmi, których Bóg stawia na naszej drodze. Św. Marta jest uważana za patronkę życia domowego, gospodyń domowych, kucharek, służących, robotnic, praczek, pomocy domowych, oberżystów, właścicieli hoteli, ludzi zajmujących się administracją, rzeźbiarzy, malarzy i umierających; wzywana w przypadkach krwotoku.

Po Mszy św. godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do Patrona naszej parafii. O godz. 17.30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (30.07)
Wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła, budowniczego kościołów, gorliwego duszpasterza i wybitnego kaznodziei.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Informujemy narzeczonych, że w sierpniu w naszej parafii nauk przedślubnych NIE BĘDZIE!!! Zapraszamy we wrześniu. W sobotę 5 września o godz. 17.15 w krypcie naszego kościoła odbędzie się kwartalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych parafii Dekanatu Chorzów.

W tym dniu padre Vinzenco RONZITTI proboszcz zaprzyjaźnionej parafii p. w. św. Piotra Apostoła w Termoli obchodził będzie 38. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

W tym dniu także przypada 55. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1945-1948 śp. ks. Łukasza GLOBISZA.

W PIĄTEK (31.07)
Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera – Założyciela Towarzystwa Jezusowego (Jezuici). Znakiem zakonu jest IHS (w tym znaku zwyciężaj) i hasło „Na większą chwałę Bożą”. Papież Pius XI ogłosił św. Ignacego z Loyoli patronem rekolekcji.

O godz. 16.30 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmawiane będą wszystkie części Różańca.

W SOBOTĘ (01.08)
Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła – patrona spowiedników, teologów i adwokatów.

Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Od soboty rozpoczynamy miesiąc sierpień. Wiemy jak bardzo zapisał się on dziejach najnowszych naszej Ojczyzny. Pamiętając, że w tym miesiącu mamy w szczególny sposób polecać Bogu sprawy trzeźwości, wzywamy do abstynencji oraz do modlitwy w intencji wszystkich pogrążonych w nałogu pijaństwa.

W przyszłą niedzielę (02.08)
XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. i w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.