Ogłoszenia 26.03 – 02.04

NIEDZIELA (26.03)
Dzisiejsza, już IV Niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi. Nasza parafia wspiera materialnie (po 510 zł miesięcznie) dwie rodziny w syryjskim Aleppo. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem kwesta na ten właśnie cel.

“Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Na godz. 16:15 zapraszamy dziś jeszcze na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Pawła KACZMARCZYKA.

W PONIEDZIAŁEK (27.03).
O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (28.03)
O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej. Kontakt z prowadzącymi Dla zainteresowanych podajemy numer kontaktowy (Dariusz Pietrek 501 487 344)

W ŚRODĘ (29.03)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne podczas którego odmówimy 5. dzień nowenny do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wyjątkowo o godz. 19:00 w kancelarii katechumenat.

W CZWARTEK (30.03)
O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK (31.03)
O godz. 17:00 Droga Krzyżowa za zmarłych zalecanych.

W SOBOTĘ (01.04)
O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Jubileuszowym 50. Parafialnym Dniem Chorych rozpoczniemy w sobotę REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wygłosi pracujący od 20 lat w Czechach Ks. Mirosław GIERGA. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii (od godz. 10.30 okazja do Spowiedzi św. dla nich). Podczas Eucharystii zebrani otrzymają sakrament Namaszczeniach Chorych oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Pobłogosławimy także lekarstwa, dlatego też prosimy o przyniesienie ich ze sobą do kościoła.

W przyszłą niedzielę (02.04)
V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU zwaną Niedzielą Krzyża Świętego kolekta na świąteczny wystrój naszego kościoła.

W tym dniu dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne: o godz. 9:00 klasy III A i B, o godz. 10:30 klasa III C i o godz. 12:00 dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii Świętej.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

O godz. 18.00 w kościele nauka rekolekcyjna dla rodziców i opiekunów dzieci klas drugich przygotowujących się do przyjęcia w maju br. sakramentu Pierwszej Komunii św. i dla rodziców dzieci młodszych.

Informujemy, że przed świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w naszej parafii w sobotę 8 kwietnia br. Zapisy prowadzi zakrystia lub kancelaria parafialna.

Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.