Ogłoszenia 26.01.2014

Niedziela (26.01)
Dziś przypada trzecia niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako 60. Światowy Dzień Trędowatych. Ustanowiony z inicjatywy francuskiego podróżnika, poety i dziennikarza Raoula Follereau jest obchodzony od 1954 roku w około 150 krajach na świecie. jest on okazją do zwrócenia uwagi świata – szczególnie bogatej jego części – na problem ludzi chorych ma trąd i wyrażenia solidarności z nimi. Trąd, to choroba dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbierająca wielkie żniwo w krajach rozwijających się. Nie pozostawajmy obojętni na cierpienie tak wielu osób, tym bardziej że wystarczą naprawdę niewielkie środki, by móc skutecznie pomóc choć jednej osobie.

Dziś przypada XIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce brzmi: „Szerzenie wzajemnego szacunku przez edukację”.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie należności za pobieraną energię elektryczną w ciągu ostatniego miesiąca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Gościmy dziś w naszej parafii diakona Cyryla z Ukrainy, który wygłosi homilie i przy wyjściu z kościoła prosić będzie o ofiary, które przeznaczone będą na studia teologiczne kleryków ukraińskich, którzy odbywają formację seminaryjną u Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękujemy za każdą złożoną na ten cel ofiarę.

W Panewnikach dziś o godz. 13.00 adoracja przy żłóbku dla Apostolstwa Chorych, samotnych, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych naszej archidiecezji. W ramach adoracji Msza św. przewodnictwem Abp. Wiktora Skworca, transmitowana przez TV Polonia, a o godz. 14.15 Nabożeństwo Lourdzkie połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek (27.01)
Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa wileńskiego i odnowiciela zakonu marianów.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (adoracja, wspólna modlitwa brewiarzowa). Serdecznie zapraszamy.

We wtorek (28.01)
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów czasów średniowiecza w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła. Był wielkim czcicielem Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się pokorze i niskości swej…”. Jest patronem szkół katolickich.

W środę (29.01)
Wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek (1537 r.). Patronuje osobom niedomagającym, chorym i niepełnosprawnym, wspomaga przy utracie rodziców.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Patrona naszej parafii – św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (30.01)
Wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera – założyciela Zgromadzenia Św. Michała Archanioła (michalitów) oraz zgromadzenia żeńskiego Sióstr Eucharystek i Sióstr Ubogich od Niepokalanego Poczęcia NMP

O godz. 19.00 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W piątek (31.01)
Wspomnienie św. Jana Bosco, prezbitera – patrona młodzieży, młodych robotników i rzemieślników. Założyciela Zgromadzenia Księży Salezjanów, Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki – które mają wielkie zasługi na niwie wychowawczej i misyjnej – oraz Świeckiego Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich i Byłych Wychowanków. Dziś Salezjanie są jednym z najliczniejszych zgromadzeń na świecie.

O godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się modlitwa różańcowa. Tym razem zapraszamy do odmówienia wszystkich czterech części różańca na raz. Zapraszamy chętnych do włączenia się w to niezwykłe wydarzenie.

W tym dniu 27. rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będą: pochodzący z naszej parafii ks. Joachim KONKOL, obecnie wikariusz parafii pod wezwaniem św. Jana Sarkandra w Siemianowicach Śl.-Bańgowie oraz wikariusz naszej parafii w latach 2006-2008 ks. Stanisław JAROMIN, obecnie proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Goławcu. Polecamy ich modlitwom parafian.

W tym dniu w Panewnikach adoracja przy żłóbku i Msza św. (godz. 18.30) dla osób w wieku 25-60 lat żyjących w stanie wolnym.

W sobotę (01.02)
O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu w Panewnickiej bazylice zakończenie tegorocznych adoracji przy żłóbku. O godz. 18.30 Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza-seniora diecezji bielsko-żywieckiej bp. Tadeusza RAKOCZEGO, a o godz. 19.30 koncert kolęd w wykonaniu Józefa Skrzeka i Górali połączony z kwestą na odbudowę spalonego w grudniu kościoła na Stecówce.

W przyszłą niedzielę (02.02)
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKEGO w Polsce znane pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. święcenie gromnic, a podczas Mszy św. o godz. 12.00 uczniom klas drugich poświęcimy świece komunijne.

Z racji obchodzonego w tym dniu w całym Kościele ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCIA KONSEKROWANEGO kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Przypominamy, że w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Wolności 51 można korzystać ze stałego konfesjonału, w którym dyżury pełnią kapłani naszego dekanatu. Okazja do Spowiedzi św. codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 – 12.00 (w okresie kolędowym do 25 stycznia).