Ogłoszenia 26.01 – 02.02

NIEDZIELA (26.01) III NIEDZIELA ZWYKŁA
Z woli papieża Franciszka od bieżącego roku każda styczniowa Trzecia Niedziela Zwykła obchodzona będzie w całym Kościele jako NIEDZIELA SŁOWA BOZEGO. Jak zaznacza Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest także jako 67. Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.

Dziś także przypada też DZIEŃ ISLAMU W KOŚCIELE KATOLICKIM W POLSCE pod hasłem „Katolicy i muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa”.

Za dzisiejsze ofiary złożone na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną serdecznie dziękujemy. Po Mszach św. nasza co miesięczna kwesta na rodziny z Aleppo, które wspomagamy.

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 16:30 nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (27.01)
O godz. 17:00 w kancelarii katechumenat a o 18:45 w kościele spotkanie Grupy Modlitewnej.

Po Mszy św. wieczornej na probostwie spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.

We WTOREK (28.01)
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.

O godz. 19.00 Katecheza Dorosłych rozpoczyna nowy cykl spotkań dotyczący modlitwy Pismem Świętym. Ze względów organizacyjnych zapisy prowadzi kancelaria i zakrystia. (imię i nazwisko oraz wiek ).

O godz. 19:00 także spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (29.01)
Wspomnienie dowolne św. Anieli Merici, dziewicy – założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii – Świętego Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (30.01)
W godz. 17:00 do 18:00 w kancelarii parafialnej czynny będzie punkt porad prawnych.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W PIĄTEK (31.01)
Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera – patrona młodzieży. Założył dwie rodziny zakonne: Salezjanów oraz zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.

O godz. 16.30 zapraszamy na „Różańcowe czuwanie”, podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca.

W SOBOTĘ (01.02)
Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi osoby chore i seniorów naszej parafii. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii.

O godz. 8:00 Msza św. w intencji Koła Różańcowego.

Od godz. 17:00 spowiedź św. oraz okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (02.02)
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami.
Z inicjatywy św. Jana Pawła II Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w całym Kościele jako światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
W tym dniu będziemy gościć w naszej Parafii ks. Tadeusza Czakańskiego, który jest rekolekcjonistą w domu Rekolekcyjnym w Panewnikach i wygłosi kazania o rekolekcjach w domach rekolekcyjnych naszej Archidiecezji. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na funkcjonowanie Domów rekolekcyjnych oraz na Zakony Kontemplacyjne.

O godz. 7:10 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

O godz. 10:30 Suma jako podziękowanie za 30 lat posługi organistowskiej naszej Parafii pani Czesławy HONYSZ. Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej uroczyście poświęcimy świece komunijne.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W sobotę 1 lutego i w niedzielę 2 lutego od godz. 14.00 kolęda dodatkowa dla wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Zapisy przyjmuje jeszcze kancelaria parafialna i zakrystia.