Ogłoszenia 25.12 – 01.01

NIEDZIELA (25.12)
W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.

Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze nieszpory kolędowe o godz. 16.30. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech w tym radosnym czasie rozbrzmiewają kolędy płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

Za złożone dziś ofiary na remont instrumentu organowego w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W PONIEDZIAŁEK (26.12).
drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości.

Zapraszamy do naszego kościoła na jutrzejszą Mszę św. w porządku niedzielnym. To tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie wierzącego z Bogiem-Człowiekiem. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, aby nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby choć przez chwilę wspólnie adorować Nowonarodzonego.

Kolekta jutrzejszego dnia przeznaczona zostanie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. O godz. 12:00 Msza św. w intencji wszystkich, którzy odpowiedzieli na akcję „Świąteczna Paczka dla Rodzin”. O godz. 15:00 Msza św. w intencji rocznych i przyjmujących chrzest św. dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu 35. urodziny obchodzić będzie pochodząca z naszej parafii Siostra elżbietanka Alberta Magdalena JASEK – od września 2016 roku Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Cieszynie przeznaczonego dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych.

Od wtorku w naszej parafii rozpocznie się druga część odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

WE WTOREK (27.12)
Święto św. Jana, Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Jest autorem Ewangelii, 3 listów i księgi Apokalipsy.

Podczas Mszy św. o godz. 8:00 uroczyście poświęcimy wino. O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (28.12)
Wspomnienie św. Młodzianków, męczenników. Jest to święto ustanowione ku czci dzieci, które oddały życie dla Chrystusa i za Niego. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 9.30 wszystkie dzieci naszej parafii, a szczególnie rodziców i dziadków z dziećmi i wnukami tymi najmniejszymi. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nienarodzonego. Msza św. o godz. 18.00 zakończy 9-miesięczną modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy, a o godz. 19:00 w kancelarii parafialnej 4. spotkanie w ramach Katechumenatu dla tych, którzy nie ukończyli katechezy na poziomie ponadpodstawowym.


W PIĄTEK (30.12)
Święto Świętej Rodziny: Maryi, Jezusa i Józefa. Jest to szczególne święto wszystkich chrześcijańskich rodzin, dla których Rodzina z Nazaretu jest wzorem.

O godz. 16:30 w kościele odbędzie się RÓŻAŃCOWE CZUWANIE podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca św.

W SOBOTĘ (31.12)
Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. W tym dniu zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 17:00. Przypominamy, że każdy, kto w tym dniu spełni zwykłe warunki odpustu i odmówi publicznie hymn „Ciebie Boże wielbimy” może uzyskać odpust zupełny.

Kolekta tej Mszy św. przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.

W przyszłą niedzielę (01.01)
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jako, że jest to pierwszy dzień nowego roku, na rozpoczęcie każdej Mszy św. odśpiewamy hymn „Przybądź Duchu, Stworzycielu…” w celu uproszenia łaski i światła pomocy Bożej w nadchodzącym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

„W 2017 r. starajmy się, poprzez modlitwę i działania, stawać się ludźmi, którzy wygnali przemoc ze swego serca, słów i gestów oraz budować wspólnoty bez przemocy, które troszczą się o wspólny dom” – napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu na przypadający w tym dniu jubileuszowy 50. Światowy Dzień Pokoju, który obchodzony będzie pod hasłem „Budujmy świat wolny od przemocy”.

Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
O godz. 18:00 w naszym kościele noworoczno-kolędowy koncert w wykonaniu orkiestry dętej. Zapraszamy.